Kolejne sukcesy kolarzy Pacificu Toruń

Patryk Złotowicz (z lewej) zajął 2. miejsce w kategorii młodzieżowców wyścigu Visegrad V4. archiwum
Zawodnicy z Torunia rywalizowali w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, w wyścigu etapowym Szlakami Jury dla Juniorów Młodszych oraz w wyścigu UCI 1.2 Visegrad V4 Race - GP Polski (młodzieżowcy).

Kolejny tydzień i kolejne sukcesy toruńskich kolarzy. Adrian Marzec ( TKK PACIFIC UKS SOKÓŁ WIELKIE RYCHNOWO) okazał się najlepszy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, po raz kolejny potwierdzając swoją wysoką dyspozycję. Zawodnicy mieli do pokonania 33,9 km, od początku wyścigu młodzików podyktowano wysokie temp z dużą ilością prób odjazdów. Po pięknej solowej akcji Mistrzostwa wygrał Adrian Marzec przed Karolem Adrychowskim. Finisz z peletonu wygrał Michał Gałka przed naszym Danielem Śliwką (TKK PACIFIC UKS SOKÓŁ WIELKIE RYCHNOWO).

Bardzo wysoką dyspozycję potwierdzają również nasi juniorzy młodsi którzy startowali w wyścigu "Szlakami Jury" który składał się z 4 etapów oraz prologu. Na prologu najszybszy okazał się Filip Maciejuk (Mostostal Puławy) który o zaledwie 0,18 s wyprzedził naszego Mateusza Michalskiego. Po krótkim prologu zawodnicy ścigali się w wyścigu ze startu wspólnego, najszybszy po raz kolejny okazał się Filip Maciejuk przed Cezarym Bzdakiem (Tandem Pajęczno) oraz Damianem Mądrzejewskim (TKK PACIFIC). Kolejnym etapem była jazda indywidualna na czas, najwyżej z naszych zawodników uplasował się Piotr Klimkowski, który zajął 7 miejsce. Po czasówce przyszła pora na kryterium uliczne, w którym najlepsi okazali się zawodnicy z Koźminianki Kryterium wygrał Mateusz Jakubasz, 4 był Piotr Klimkowski, 5 Cezary Łączkowski, natomiast etap wygrał Wiktor Richter, Damian Mądrzejewski zajął 4 miejsce. Ostatnim etapem zmagań naszych juniorów młodszych był etap o długości 73,5 km, najszybszy okazał się Damian Mądrzejewski ( TKK PACIFIC) przed triumfatorem całego wyścigu Filipem Maciejukiem oraz Cezarym Bzdakiem (UKS Koźminianka ), dodatkowo Piotr Klimkowski wygrał klasyfikacją górską. W klasyfikacji klubowej TKK PACIFIC TORUŃ został sklasyfikowany na drugim miejscu uznając wyższość jedynie UKS Koźminianki Koźminek.

Ostatnim punktem zmagań toruńskich cyklistów był Międzynarodowy Wyścig UCI 1.2 Visegrad V4 - GP Polski. Do startu w wyścigu przystąpiło ponad 140 kolarzy, natomiast zdołało ukończyć zaledwie 44 co świadczy o wysokim tempie oraz bardzo wymagającej trasie. Bardzo dobrze spisali się nasi młodzieżowcy, Patryk Złotowicz (TKK PACIFIC TORUŃ) zajał 19 miejsce w kategorii Elita, natomiast 2 spośród młodzieżowców, tuż za swoim kolegą klubowym uplasował się Wojciech Franczak (22 miejsce) i był on 3 młodzieżowcem, najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem do lat 23 został Patryk Stosz (CCC Polsat Sprandi Polkowice). Cały wyścig wygrał w pięknym stylu Bartosz Warchoł, który przez wiele lat był czołowym zawodnikiem TKK PACIFIC Toruń