Pomorzanin Toruń wyrównał strzelecki rekord sezonu [zdjęcia]

Rafał Kamiński w meczu z MKS strzelił jednego gola.
Rafał Kamiński w meczu z MKS strzelił jednego gola. Sławomir Kowalski
Imponujący finisz toruńskich laskarzy w rundzie zasadniczej. Pomorzanin strzelił aż 16 goli MKS Siemianowiczance.
Pomorzanin Toruń - MKS Siemianowiczanka Pomorzanin Toruń - MKS Siemianowiczanka

Pomorzanin Toruń - MKS Siemianowiczanka

Pomorzanin - MKS Siemianowiczanka 16:0 (5:0)

Bramki: Kunklewski 4, K. Makowski 4, Szyplik 3, Kamiński, Zieliński, Nowakowski, Janusz, Sellner
POMORZANIN: Śliwiński (36. Rzepka) - Rutkowski, Girtler, Nowakowski, Mondrzejewski, Raciniewski, Sellner, Zieliński, Szyplik, Kunklewski, K. Makowski oraz Kamiński, Makowski, Janusz.

Pomorzanin nacierał, ale w pierwszej połowie miał spore problemy ze skutecznością. W 10 minucie trafił Karol Szyplik, który zmienił tor lotu piłki wbitej przez Arkadiusza Rutkowskiego, a w 22 minucie na 2:0 po asyście Michała Kunklewskiego podwyższył Krystian Makowski, ale w pozostałych sytuacjach górą była obrona siemianowiczan lub Paweł Milczarek. Dopiero w końcówce bezpieczną przewagę gospodarzom zapewniły trafienia Szyplika, Kunklewskiego i Krystiana Makowskiego.

Po przerwie festiwal strzelecki rozpoczął się na dobre. Torunianie aż 11 razy zmuszali bramkarza MKS do kapitulacji i wyrównali rekord sezonu w bramkach, który do tej pory należał do Grunwaldu (16 goli w meczu ze Startem Gniezno).

AZS AWF Poznań - Pomorzanin 2:5 (0:3)

Bramki: 0:1 Nowakowski (10 krótki róg), 0:2 Nowakowski (15 krótki róg), 0:3 K. Makowski (33), 1:3 Hulbój (44), 1:4 Rutkowski (45), 1:5 K. Makowski (63), 2:5 Nojgebauer (67)

POMORZANIN: Śliwiński - Nowakowski, Girtler, Rutkowski, Raciniewski, Mondrzejewski, Zieliński, Sellner, Kamiński, Kunklewski, K. Makowski oraz Mar. Makowski, Murszewski

W niedzielę torunianie zakończyli rundę zasadniczą wyjazdowym pojedynkiem z AZS AWF Poznań. Tym razem bohaterem był Krystian Makowski, który dwa razy pokonał bramkarza rywali, a wcześniej wywalczył dwa krótkie rogi, które na bramki zamieniał Michał Nowakowski.

W Poznaniu nie mogli zagrać czterej zawodnicy z podstawowego składu - kontuzjowani Rafał Szrejter, Michał Makowski, Bartosz Żywiczka oraz Karol Szyplik, któremu przeszkodziła praca. Mimo to wynik ani przez moment nie był zagrożony. To ważne, bo mistrzowie Polski w półfinale play-off zagrają własnie z AZS AWF i zyskali przewagę psychologiczną.

W turnieju finałowym 30-31 maja w Toruniu w półfinałach zagrają Grunwald z Politechniką i Pomorzanin z AZS AWF. Z ekstraklasy zdegradowana została Warta Poznań.