Zawisza pokonał Koronę i opuścił ostatnie miejsce w tabeli! [zdjęcia, wideo]

Jakub Stykowski
Zawisza pokonał Koronę Kielce.
Zawisza pokonał Koronę Kielce. Fot. Paweł Skraba
Zawisza Bydgoszcz wreszcie opuścił ostatnie miejsce w tabeli T-Mobile Ekstraklasy. Dziś pokonał Koronę Kielce.

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 3:1

Dla niebiesko-czarnych dzisiejszy mecz był kluczowy w kontekście walki o utrzymanie. Zawisza musiał wygrać, by nie stracić kontaktu punktowego z innymi zespołami walczącymi o pozostanie w elicie. Dziś ekipa Mariusza Rumaka grała początkowo świetny mecz. Pomogło im na pewno osłabienie Korony (brak kilku zawodników, ukarani trenerzy na trybunach), ale niebiesko-czarni muszą patrzeć na siebie, a nie interesować się problemami rywali.

Zapis relacji na żywo/komentarze internautów: Zawisza - Korona na żywo
Mecz mógł rozpocząć się kapitalnie dla Zawiszy, bo po błędzie Klemenza, Alvarihno znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później już nikt nie pamiętał o tej zmarnowanej sytuacji, bo w 5. minucie Portugalczyk wysforował Zawiszę na prowadzenie. W 10. minucie było już 2:0 dla Zawiszy, gdy rzut karny wykorzystał Alavarihno.

Później to goście przejęli inicjatywę, a zawiszanie nastawili się na kontry. W ostatnich sekundach pierwszej połowy bydgoszczanie przeprowadzili kontratak, który dał im trzeciego gola. Kiełb dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale nasi piłkarze opanowali sytuację przed własnym polem karnym. Później ruszyli do przodu, a akcję skutecznym strzałem zakończył Barisić.

Od początku drugiej połowy aktywniejsi byli goście, ale tego można było się spodziewać.Niebiesko-czarni bowiem nastawili się nadal głównie na kontry. Niestety, w 56. minucie piłkarze Korony zdobyli bramkę i zrobiło się nerwowo. Kielczanie zaczęli sobie stwarzać sytuację do strzelenia kontaktowego gola. Byli jednak nieskuteczni, a wynik ostatecznie nie uległ zmianie. Zawiszanie mogli fetować bezcenne zwycięstwo!

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 3:1 (3:0)

Bramki: Alvarihno (5, 10), Barisić (45) oraz Malarczyk (56).

ZAWISZA: Sandomierski - Wójcicki, Marić, Micael, Ziajka - Majewski, Drygas - Kamiński (57. Pawłowski), Mica (90. Strąk), Alvarihno (75. Pulhac) - Barisić.
KORONA: Cerniauskas - Malarczyk, Klemenz, Sylwestrzak, Leandro - Kiełb, Jovanović, Fertovs, Carlos - Porcellis (62. Kapo), Trytk (83. Cebula).