Niespodzianka w Brodnicy. Wda Świecie coraz bliżej strefy spadkowej [wideo]

(STYK), (MG)
Unia/Drobex Solec Kujawski - Tarnovia Tarnowo Podgórne.
Unia/Drobex Solec Kujawski - Tarnovia Tarnowo Podgórne. Szymon Stolarski
Rozegrano mecze 28. kolejki 3. ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Z naszych zespołów wygrała tylko Pogoń Mogilno.

Do niespodzianki doszło w Brodnicy, gdzie Sparta zremisowała z Włocłavią. W 29. minucie, zgodnie z przywidywaniami, prowadzenie objęli gospodarze. Wtedy to rzut karny na gola zamienił Krzysztof Kretkowski. W 88. minucie Adrian Rogalski wrzucił z autu, piłkę głową przedłużył Mateusz Ewert. W zamieszaniu trafiła ona do Mariusza Cichowlasa, który strzałem pod poprzeczkę zapewnił cenny, niespodziewany, remis gościom.

Słabo spisali się piłkarze Unii/Drobex Solec Kujawski, którzy przegrywali z Tarnovią aż 0:4. Dopiero w końcówce meczu honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Radosław Kanik.

WYNIKI MECZÓW 28. KOLEJKI - TUTAJ
W dobrych humorach nie są także piłkarze Startu. Warlubianie przegrali wyjazdowy mecz z Centrą Ostrów Wielkopolskiu. Dwa gole w ciągu ostatnich 20 minut strzelił Michał Kucharski.

Coraz bliżej strefy spadkowej jest Wda, która dziś zaledwie zremisowała z Ostrovią. Świecianie nieźle zakończyli pierwszą połowę, bo w 38. minucie na listę strzelców wpisał się Bartosz Czerwiński. Fatalnie jednak rozpoczęli drugą. 30 sekund po zmianie stron do wyrównania doprowadził Damian Błaszczyk.

W Mogilnie derby dla gospodarzy. Pogoń nie dała większych szans Chełminiance, która wkrótce stanie się czwartoligowcem.

Zwyciężył lider. Warta Poznań pokonała na wyjeździe Unię Swarzędz i pewnie zmierza do drugiej ligi. O drugie miejsce walczą Sokół i Lech II, ale środowe mecze nie potoczyły się po ich myśli.