Wielkie emocje w Bielsku-Białej. Zawisza Bydgoszcz zremisował z Podbeskidziem [zdjęcia]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz nadal walczy o utrzymanie w ekstraklasie.
Zawisza Bydgoszcz nadal walczy o utrzymanie w ekstraklasie. Fot. Łukasz Klimaniec/Polska Press
Wielkie emocje w Bielsku-Białej. Zawisza prowadził, później nawet przegrywał, a ostatecznie zremisował z Podbeskidziem.
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz

Zawiszanie dzisiejszym meczem rozpoczęli walkę w grupie spadkowej T-Mobile Ekstraklasy. Punkt wywalczony w takich okolicznościach może ich cieszyć, choć w tej sytuacji bydgoszczanie nie opuszczą miejsca zagrożonego spadkiem.

Zapis relacji na żywo: Podbeskidzie - Zawisza na żywo.
Pierwsza połowa nie należała do ciekawych i zakończyła się bezbramkowym remisem. W 52. minucie zawiszan na prowadzenie wysforował Iwan Majewski. Bydgoszczanie następnie kontrolowali wydarzenia na boisku. Aż do 76. minuty, kiedy to do wyrównania doprowadził Chmiel.

12 minut później Majewski sfaulował Chmiela we własnym polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno", a rzut karny wykorzystał Iwański. Niebiesko-czarni jednak nie poddali się i po golu Barisica był remis.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Ivan Mayeusky 52. - asysta Kamil Drygas, 1:1 Damian Chmiel 76. - bez asysty, 2:1 Maciej Iwański 88. - karny, 2:2 Josip Barisić 89. - asysta Sebastian Ziajka.

PODBESKIDZIE (trener Dariusz Kubicki): Zajac - Górkiewicz, Kolcak, Konieczny, Tomasik (76. Cisse) - Deja - Sokołowski, Kołodziej (65. Śpiączka), Iwański, Chmiel - Demjan.
Żółte kartki: Tomasik, 37. - faul, Konieczny, 51. - faul, Kolcak, 66. - faul, Górkiewicz, 81. - faul.
ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Sandomierski - Wójcicki, Andre Micael, Marić, Ziajka - Drygas (77. Świerczok), Mayeuski - Alvarinho (82. S. Kamiński), Mica, Pawłowski (64. Smektała) - Barisić.
Żółte kartki: Mayeuski, 87. - faul.