Kolarze z Torunia stawali na podium w czterech miastach

Damian Mondrzejewski świetnie spisał się w wyścigu Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej. archiwum
Zwycięstwa, miejsca medalowe, kraksy i niedosyt. Kolejny kolarski weekend przyniósł zawodniczkom i zawodnikom toruńskiego Pacifiku pełną gamę doświadczeń.

Duży sukces odniósł Damian Mądrzejewski wygrywając jeden etap i zajmując drugie miejsce w klasyfikacji generalnej w 42 edycji Międzynarodowego Wyścigu Juniorów Młodszych "Po Ziemi Kluczborskiej i Oleskiej" . Utalentowany zawodnik TKK Pacific Toruń uległ jedynie Filipowi Maciejukowi (OZKol Lublin).

Damian bardzo dobrze rozpoczął udział w tej prestiżowej etapówce. Pierwszy etap o długości 82 km z Kluczborka do Gorzowa Śląskiego wygrał po finiszu z dużej grupy Danił Kulik (Rosja, Kaliningrad). Tuż za nim przeciął linię mety Mądrzejewski, a siódmą lokatę zajął Cezary Łączkowski (obaj TKK Pacific Toruń). Drugi etap - jazdę indywidualną na czas na dystansie 9,2 km w miejscowości Ligota Górna - wygrał późniejszy triumfator wyścigu Filip Maciejuk, a Mądrzejewski uplasował się na 6 pozycji. Trzeci etap ponownie wygrał Rosjanin Kulik. O losach wyścigu zadecydował IV etap długości 80 km dookoła Kluczborka. Po pieknym finiszu wygrał go torunianin Damian Mądrzejewski, przed liderem Filipem. W generalce tryumfował Maciejuk, przed Mądrzejewskim i Mateuszem Kostańskim (KLTC Konin).

- To największe jak dotąd sukcesy szosowe Damiana Mądrzejewskiego - komentuje trener Marian Krych. - "Mondzioł" pokazał charakter w wyścigu Po Ziemi Kluczborskiej wygrał etap, raz był drugi i co ważne dla klasyfikacji generalnej dobrze pojechał "czasówkę". Mądrzejewski wygrał także klasyfikację punktową. Pochwalić trzeba jednak cały zespół juniorów młodszych Pacifiku: Piotr Klimkowski, Czarek Łączkowski, Mateusz Michalski i Dawid Wojtowicz zrobili dobrą robotę dla swojego lidera. Piotrek Klimkowski zajął ponadto trzecie miejsce w klasyfikacji aktywnych. Z Kluczborka wracamy więc w dobrych humorach.

Uśmiechnięci z trzydniowego ścigania w Lisewie, Świeciu i Lubawie wracają nasi młodzicy TKK Pacific "Toruń". 1 maja na dystansie 19,5 km rywalizację młodzików zwyciężył Mateusz Sztramkowski (TKK Pacific- LUKS Grodno Nowogród) przed Adrianem Marcem (TKK Pacific - UKS Sokół Wielkie Rychnowo) i Krystianem Kachlem (UKS Szaniec Świecie n/Osą). Drugiego dnia zmagań tym razem w Świeciu zawodnicy kategorii młodzik do pokonania mieli 13,5 km, najszybszy okazał się Adrian Marzec (TKK Pacific - UKS Sokół Wielkie Rychnowo) przed Mateuszem Sztramkowskim (TKK Pacific- LUKS Grodno Nowogród) oraz Danielem Śliwką (TKK Pacific - UKS Sokół Wielkie Rychnowo). Ostatnim punktem zmagań naszych młodzików był start podczas Kryterium Ulicznego w Lubawie. Na dystansie 16,2 km najszybszy okazał się Daniel Śliwka (TKK Pacific - UKS Sokół Wielkie Rychnowo) przed Adrianem Marcem (TKK Pacific - UKS Sokół Wielkie Rychnowo), na trzecim stopniu podium stanął Kachel Krystian (UKS Szaniec Świecie n/Osą).

Gracia Orlova - ten 5-etapowy wyścig zaliczany do Pucharu Świata Kobiet kojarzył nam się dotąd z sukcesami Pauliny Brzeźnej-Bentkowskiej. Paulina rozpoczęła ściganie w Czechach od drugiej lokaty na I etapie zajmując ostatecznie 15 miejsce w klasyfikacji generalnej. Cały wyścig wygrała Alena Amiailusik (Białoruś, Velocio-SRAM), przed Trixi Worrack (Niemcy, Velocio-SRAM) i Polką Eugenią Bujak (BTC City Lubljana). Co gorsza w kraksie jednego z etapów ucierpiała Anna Plichta, Aleksandra Kardas oraz Katarzyna Wilkos, Kasia i Ola ukończyły cały Puchar Świata mimo urazów, natomiast obrażenia Ani były na tyle poważne, że wykluczyły ją z dalszych rywalizacji. Ostatecznie torunianki wśród 24 drużyn zajęły 6 miejsce.