Roltex Zawisza Sulechów mistrzem I ligi kobiet

Siatkarki Zawiszy Sulechów wczoraj w Łodzi przypieczętowały mistrzowską koronę
Siatkarki Zawiszy Sulechów wczoraj w Łodzi przypieczętowały mistrzowską koronę Sławomir Wojciechowski
Już po trzecim meczu siatkarki Roltex Zawisza Sulechów przypieczętowały końcowy triumf na zapleczu Orlen Ligi w sezonie 2014/15.

Krótko, łatwo i przyjemnie (dla sulechowianek). Tak można podsumować trzy spotkania w finale I ligi kobiet. I należy żałować, że nie znaleźli się w nim Budowlani Volley Toruń, którzy z pewnością wyżej zawiesiliby poprzeczkę Zawiszy niż osłabiony kontuzjami ŁKS Commercecon Łódź.
Trzeci mecz odbył w sobotę w Łodzi. Gospodynie znów zagrały osłabione brakiem rozgrywającej Aleksandry Filip, którą zastąpiła 17-letnia Aleksandra Gaweł. Jednak bez powodzenia. Podobnie jak w Sulechowie spotkanie zakończyło się szybko. ŁKS przegrał z Zawiszą 0:3 (17:25, 11:25, 15:25). Sulechowianki zagrały dobre zawody. Wygrana przyszła im jeszcze łatwiej niż tydzień temu we własnej hali. W każdym secie od początku prowadziły wyraźnie kontrolując potem wynik.

Zawisza finałową rywalizację wygrał zatem 3:0 nie tracąc w żadnym meczu ani jednego seta. Teraz w Sulechowie liczą, że Polski Związek Piłki Siatkowej otworzy dla Zawiszy furtkę do Orlen Ligi.
Przypomnijmy, że brązowy medal zdobyli Budowlani Toruń, a czwarty był debiutant Joker Mekro Świecie. Z I ligi spadły SMS PZPS Szczyrk i Sparta Warszawa.

Końcowa klasyfikacja sezonu 2014/15: 1. Roltex Zawisza Sulechów, 2. ŁKS Commerecon Łódź, 3. Budowlani Volley Toruń, 4. Joker Mekro Świecie, 5. Ekstrim Gorlice, 6. Sokołów S.A. Nike Węgrów, 7. KS Jastrzębie-Borynia, 8. KS Murowana Goślina, 9. Silesia Volley MSK MOSiR Mysłowice, 10. AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno, 11. Sparta Warszawa, 12. SMS PZPS Szczyrk.