Elana Toruń lepsza od Notecianki Pakość [echa weekendu w 4. lidze kujawsko-pomorskiej]

Meczem kolejki wybraliśmy potyczkę w Toruniu, gdzie lider - Elana podejmował 3. w tabeli (przed tą kolejką) Noteciankę Pakość.

Elana Toruń - Notecianka Pakość 2:0 (0:0)

ELANA - NOTECIANKA 2:0 (0:0)
Bramki: B. Maćkiewicz (53), Majchrzak (89).
ELANA: Osiecki - Marszałek, Więckowski, Domeracki, Czajkowski - Piskorski (46. Cięgotura), Melnyk, Majchrzak (84. Nerć), Poczwardowski - B. Maćkiewicz (78. Matuszak), Zamiatowski (69. Młodzieniak).
NOTECIANKA: Olszanowski - D. Swojnóg (29. Panert), Strauchman, Nadolski, Sudoł - B. Babiarz I, R. Babiarz, Wójcik (78. Lewandowski), Kala - Gryglewicz, Słupski (90+1. Rościszewski).

W 1. połowie goście skupili się przede wszystkim na czujnej grze w defensywie, przez co Elana nie miała skutecznego pomysłu na przeprowadzenie dobrej, ofensywnej akcji. Jednak po pół godzinie gry, z powodu urazu boisko musiał opuścić D. Swojnóg. Dopiero po przerwie, gospodarze ruszyli do ataków. W 53. minucie, do siatki Olszanowskiego trafił B. Maćkiewicz. Taki stan rzeczy jednak nie podłamał przyjezdnych, którzy mieli dwie doskonałe okazje do strzelenia gola, jednak Kala i Słupski nie zdołali skierować piłki do siatki Osieckiego. Miejscowi również odpowiedzieli akcjami Młodzieniaka i B. Maćkiewicza, lecz dopiero w samej końcówce wynik meczu ustalił Majchrzak. Co ciekawe, już 11 maja oba zespoły zmierzą się ze sobą ponownie. Tym razem w Pakości, a bdzie to zaległy mecz z 8. kolejki.

16. Gopło Kruszwica 23 8 27-79

- To był dla nas bardzo ciężki mecz, ale po przerwie Notecianka się odkryła, my strzeliliśmy dwa gole i do tego mądrze zagraliśmy w obronie. Cieszą trzy punkty, a teraz skupiamy się na kolejnym pojedynku - mówi Krzysztof Jabłoński, trener TKP Elany. - Dwa nasze błędy zaważyły o stracie goli. Gospodarze byli więcej przy piłce, a my mieliśmy na ten mecz zbyt wąską kadrę, bo w zespole było kilka kontuzji oraz absencji za kartki - przyznaje Łukasz Gajewski, kierownik Notecianki.

Wyniki: FLISAK - ZAWISZA II 1:1 (1:0), PIAST - PROMIEŃ 1:1 (0:1), CUIAVIA - LTP 4:2 (0:1), GOPŁO - KUJAWIANKA 1:7 (0:4), ROL.KO - LECH 2:1 (1:0), ORLĘTA - POLONIA 1:1 (0:0).