Kolejne zwycięstwa Pomorzanina Toruń. Finał już pewny

W sobotę Pomorzanin kolejny raz okazał się lepszy w derby z Gąsawą.
W sobotę Pomorzanin kolejny raz okazał się lepszy w derby z Gąsawą. Grzegorz Olkowski
Toruńscy hokeiści na trawie nie zwalniają tempa. W weekend strzelili w sumie 16 bramek rywalom z Gąsawy i Poznania.

Runda wiosenna ekstraklasy rozgrywana jest w ekspresowym tempie z powodu planów reprezentacji. Już po sobotnim zwycięstwie derbowym z LKS Gąsawa torunianie byli pewni miejsca w finałowej czwórce. W niedzielę przypieczętowali awans, strzelając 10 goli Warcie, choć do przerwy prowadzili goście. W 2. połowie pięć ramek dla Pomorzanina padło w zaledwie 8 minut!

Pomorzanin Toruń - LKS Gąsawa 6:3 (3:2)

Bramki: 1:0 Szyplik (1), 2:0 Żywiczka (10 krótki róg), 2:1 Wrzesiński (24), 3:1 Raciniewski (24), 3:2 Strykowski (29), 4:2 Szyplik (36), 5:2 Kunklewski (40), 5:3 Janicki (60 krótki róg), 6:3 K. Makowski (68)
Pomorzanin: Murszewski - Rutkowski, Mich. Makowski, Nowakowski, Mondrzejewski, Raciniewski, Żywiczka, Sellner, Kunklewski, Szyplik, K. Makowski oraz Szrejter, Girtler, Kurniewicz, Drążkowski, Jabłoński.

Pomorzanin Toruń - Warta Poznań 10:2 (1:2)

Bramki: 1:0 Szyplik (21 rzut karny), 1:1 Wachowiak (23), 1:2 Wachowiak (26), 2:2 Szyplik (39 rzut karny), 3:2 Szrejter (41), 4:2 Makowski (42), 5:2 Nowakowski (44 krótki róg), 6:2 Szrejter (46), 7:2 Kunklewski (47), 8:2 Mondrzejewski (55), 9:2 Mondrzejewski (63), 10:2 Rutkowski (70)
Pomorzanin: Murszewski - Rutkowski, Mich. Makowski, Nowakowski, Girtler, Raciniewski, Żywiczka, Szrejter, Kunklewski, Szyplik, K Makowski oraz Sellner, Mondrzejewski