Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2016. Odpowiedzi, pytania i arkusze [18.04.2016]

Ewa Abramczyk-Boguszewska
Ewa Abramczyk-Boguszewska
Egzamin gimnazjalny 2016. Nie wszyscy gimnazjaliści będą jednak w poniedziałek od rana pisać egzamin. Ci, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych, z niektórych jego części są zwolnieni i mają zapewniony wstęp do wybranej szkoły. To zasłużona nagroda za pilną naukę przez cały rok!
Egzamin gimnazjalny 2016. Nie wszyscy gimnazjaliści będą jednak w poniedziałek od rana pisać egzamin. Ci, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych, z niektórych jego części są zwolnieni i mają zapewniony wstęp do wybranej szkoły. To zasłużona nagroda za pilną naukę przez cały rok! Tomasz Hołod
Egzamin gimnazjalny 2016. Nie wszyscy gimnazjaliści będą jednak w poniedziałek od rana pisać egzamin. Ci, którzy są laureatami konkursów przedmiotowych, z niektórych jego części są zwolnieni i mają zapewniony wstęp do wybranej szkoły. To zasłużona nagroda za pilną naukę przez cały rok!

Mówią, że uczą się dla przyjemności. Są pasjonatami przedmiotu, który sobie wybierają. Dzięki temu odnoszą sukcesy w konkursach przedmiotowych i zdobywają tytuły laureatów. A potem mogą już wybierać sobie spokojnie szkołę, w której chcą się dalej uczyć.

W całym województwie w poprzednim roku szkolnym tytuł laureata konkursów kuratoryjnych uzyskało 841 uczniów, w tym 361 w Bydgoszczy, 337 w Toruniu i 143 we Włocławku. Najwięcej, bo 205 laureatów było w w konkursie z języka angielskiego.

W poniedziałek całej Polsce rozpocznie się egzamin gimnazjalny. Podejdzie do niego ponad 300 tys. uczniów z trzecich klas gimnazjów. Przez trzy dni będą sprawdzać swoją wiedzę, rozwiązując teksty, pogrupowane w trzech blokach tematycznych - humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i dotyczącej języka obcego.

Tutaj znajdziesz odpowiedzi po zakończeniu egzaminu: Egzamin Gimnazjalny 2016 [ODPOWIEDZI, CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA, HARMONOGRAM]

Test rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 9. Wtedy abiturienci zasiądą do testu z historii i wiedzy o społeczeństwie. Z kolei o 11 na uczniów będzie czekał sprawdzian z języka polskiego. W sumie cała pierwsza część egzaminu będzie trwała 2 i pół godziny (język polski - 90 minut, historia i WOS - 60 minut). Dzień później, również o 9, na zdających będzie czekał test dotyczący przedmiotów przyrodniczych. Z kolei dwie godziny później zasiądą do rozwiązywania zadań z matematyki. Nie zmienia się czas trwania drugiej części egzaminu, który również wynosi 2 i pół godziny.

Podczas trzeciego dnia wszyscy uczniowie napiszą godzinny test z języka obcego na poziomie podstawowym. Mogą przy tym wybrać język, z którego chcą zdawać. Do wyboru były: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, ukraiński i włoski. 85 proc. zdających wybrało angielski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska