Cenne punkty Krajny, Grom też wygrał, Kamionka nie

Piotr Pubanz
Najlepszy piłkarz Kamionki Mariusz Haliniak (w środku), miał w Wudzyniu niełatwe zadanie w walce z ostro grającymi obrońcami gospodarzy. Piotr Pubanz
Wygrane Krajny w Przysiersku i Gromu u siebie z Rawysem oraz porażka Kamionki w Wudzyniu, to dorobek krajeńskich drużyn w 17. kolejce A klasy. Najbardziej zadowoleni powinni być kibice w Sępólnie, bo ich pupile wygrali bardzo ważny mecz z wyżej notowaną Spartą Przysiersk i w tabeli awansowali na 10. miejsce.

TARTAK WUDZYN - KAMIONKA KAMIEŃ 3:1 (2:1)

Bramka: Mariusz Haliniak.
KAMIONKA: Sowiński - Szafrański (30. Samul), Szmagliński (58. Gołąbek), Tusznio, Karpacz - Czapiewski, Lepak, Haliniak, Warmke, Kobus - Spica.

Kamionka znakomicie rozpoczęła spotkanie, bowiem po niespełna 2 minutach gry, faulowany w polu karnym był Haliniak i sam poszkodowany zamienił jedenastkę na bramkę. 10 minut później ten sam zawodnik, po efektownym uderzeniu piłki głową, o centymetry posłał ją obok słupka. Między 19, a 22. minutą gry niezdecydowanie obrońców we własnym polu karnym bezlitośnie wykorzystali miejscowi, wychodząc na prowadzenie. Po przerwie goście natarli z animuszem, brakowało jednak szczęścia. Piłka odbijała się od poprzeczki (Haliniak) oraz słupka (Lepak). Fart tego dnia był po stronie miejscowych, którzy zupełnie przypadkowo zdołali strzelić 3. gola. Mogli i kolejnego, ale Sowiński obronił rzut karny.

- Traciliśmy dziś głupie bramki, sami trafialiśmy w słupki i poprzeczkę, stąd ta porażka - mówił po meczu trener Sławomir Gołąbek. - Sytuacja w dole tabeli zrobiła się dla nas nieciekawa. Rywale odrobili do nas sporo punktów i teraz każde kolejne spotkanie będzie dla nas bardzo ważne.

GROM WIĘCBORK - RAWYS RACIĄŻ 1:0 (0:0)

Bramka: Kamil Hrycajewski.
GROM: Soboń - Pukownik, Drobiński, Bethke, Piotrowski - Lizik, Hrycajewski (Rodak), Tuński (Szulc), Kwasigroch (Błociński) - Herzberg (Frankowski), Janicki.
RAWYS: Borzyszkowski - Mrugowski, Malinowski, Jasionowicz, Sucharski (D.Pril) - Wera (Opic), Pasiński, A.Prill (Rybacki), M.Pril - Glazik (Borowicki), Madej.

Mecz dwóch regionalnych drużyn nie zachwycił swoim poziomem. Gra długimi minutami toczyła się w środkowych rejonach boiska, a gdy już dochodziło do spięć podbramkowych, pewnie radzili sobie obaj bramkarze. W pierwszej połowie bliżej gola byli przyjezdni, jednak doskonałej okazji nie zdołał wykorzystać Mrugowski.
Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku trwała wyrównana walka. Losy spotkania rozstrzygnął Hrycajewski, popisując się znakomitym uderzeniem zza pola karnego. Do końca spotkania goście próbowali doprowadzić do remisu, miejscowi ukierunkowani byli natomiast na kontry.

- To był niezwykle trudny dla nas mecz z bardzo wymagającym rywalem - mówił po spotkaniu trener Gromu Sylwester Trzósło. - Rawys zaprezentował się bardzo dobrze i remis byłby bardziej sprawiedliwy. Trzy punkty jednak zostały w Więcborku i bardzo się z tego cieszymy.

SPARTA PRZYSIERSK - KRAJNA SĘPÓLNO 0:1 (0:0)

Bramka: Maciej Trąbka.
KRAJNA: Mrugalski - Słowiński, Stupałkowski, Wiese, Borowicz - Błaszkowski, Pastwik, Twardy, Jureńczyk - Papierowski, Trąbka. Na zmiany M.Mosek, K.Mosek.

- Nasi rywale z pewnością częściej posiadali piłkę, ale prozaicznie to my mieliśmy więcej z gry - podsumował mecz w Przysiersku trener Ireneusz Papierowski. - W drugiej połowie graliśmy z wiatrem i nasza gra była zdecydowanie lepsza niż przed przerwą. Po jednej z licznych akcji na bramkę strzelał Piotr Papierowski, piłka leciała na długi słupek i wślizgiem wepchnął ją do siatki Maciej Trąbka. Potem było momentami ciężko, ale dotrwaliśmy szczęśliwie do końca.

A klasa - 17. kolejka: Tartak Wudzyn - Kamionka Kamień 3:1, Tucholanka Tuchola - KS Łochowo 0:2, Sparta Przysiersk - Krajna Sępólno 0:1, Grom Więcbork - Rawys Raciąż 1:0, Czarni Lniano - LKS Dąbrowa Chełmińska 4:0, BKS Bydgoszcz - Fala Świekatowo 3:2, Tarpan Mrocza - Victoria Koronowo 0:2.

Lider pauzował, Biomasa nie odpuszcza

Lider B klasy KS Kawle pauzował, dlatego też zbliżyła się do niego grupa pościgowa w składzie Gryf Sicienko, Biomasa Skarpa, TKP Tuchola i Łokietek Wierzchucin Królewski. Wszystkie te ekipy wygrały swoje spotkania. Dzielnie o punkty walczyli zwłaszcza gracze ze Skarpy, którzy nie dość, że walczyli z rywalem (Olimpia Wtelno), to dodatkowo ze słabo dysponowanymi tego dnia sędziami. Gospodarze już w 5. min. wyszli na prowadzenie, ale wyrównanie dał Biomasie Karol Walaszek, potem goście długo dążyli do strzelenia zwycięskiego gola i ta sztuka udała im się w 85. min., a bramkarza rywali piękną przewrotką pokonał Łukasz Hernik. Zdecydowanie mniej szczęścia miały pozostałe ekipy z regionu. U siebie przegrała Fuks i Taxus, a na wyjeździe Gwiazda Sypniewo.

B klasa (Grupa 1) - 16. kolejka: Sokół Nowy Dwór - Biomasa Skarpa 1:2, Olimpia Wtelno - LKS Kęsowo 2:1, Fuks Wielowicz - TKP Tuchola 1:2, Taxus Komierowo - Łokietek Wierzchucin Królewski 1:5, Victoria Mąkowarsko - Gwiazda Sypniewo 2:0, Gryf II Sicienko - Myśliwiec Gostycyn 2:0. Pauzował KS Kawle.

Ruszyła Powiatówka

W miniony weekend wznowiła rozgrywki sępoleńska powiatówka. Już w pierwszym meczu doszło do klęski (1:4) lidera. HZ Zamarte uległo na własnym boisku ekipie z Piaseczna. Trudno to jednak uznać za niespodziankę, bowiem w drużynie gospodarzy zabrakło supersnajpera Błażeja Odyji, który wyemigrował za granicę. Zespół przyjezdnych to z kolei regionalny "Kosmos". Najwyższe wygrane w inauguracyjnej kolejce zanotowała Victoria Orzełek aż 11:1 bijąc Firemana oraz Time Lubcza wygrywając 8:0 na wyjeździe z Fuksem.

12. kolejka" Fuks II Wielowicz - Time Lubcza 0:8, Sosenka Sośno - LZS Lutówko 4:2, HZ Zamarte - LZS Piaseczno 1:4, Victoria Orzełek - Fireman Zabartowo/Pęperzyn 11:1, WKS Wałdowo - Orzeł Dąbrowa 0:6, LZS Płocicz - Obrol Obkas 2:3.

1. HZ Zamarte 12 30 50-18
2. Victoria Orzełek 12 29 41-12
3. Obrol Obkas 12 27 30-14
4. LZS Płocicz 12 23 29-17
5. Sosenka Sośno 12 22 34-22
6. LZS Piaseczno 12 21 45-26
7. Time Lubcza 12 19 43-22
8. Orzeł Dąbrowa 12 13 28-35