Kolejna wygrana! Zawisza Bydgoszcz pokonał Pogoń Szczecin [zdjęcia, wideo]

(STYK)
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin.
Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin. fot. Paweł Skraba
W ostatnim meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, Zawisza Bydgoszcz pokonał na własnym boisku Pogoń Szczecin.

Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin 2:1

Bramki: Alvarihno (15), Świerczok (70) oraz Robak (90+2),
ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Sandomierski - Ziajka, Marić, Micael, Wójcicki - Majewski (87. Strąk), Mica - Pawłowski (79. Kamiński), Predescu (69. Świerczok), Alvarihno - Barisić.
Żółte kartki: Pawłowski (30), Świerczok (87).
POGOŃ (trener Jan Kocian): Janukiewicz - Rudol. Matras, Golla, Matynia (74. Kun) - Murawski, Rogalski (69. Zwoliński) - Frączczak, Janota (87. Akahoshi), Nunes - Robak.
Żółte kartki: Golla (21), Martynia (25), Matras (60), Frączczak (68).
Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków).
Widzów: 4283
Relacjonował: Jakub Stykowski.

Zapis relacji na żywo: Zawisza Bydgoszcz - Pogoń Szczecin na żywo

Koniec meczu. Zawisza wygrał 2:1!!!
90'+2 - GOL!. Robak strzela kontaktowego gola dla Pogoni.
90' - Sędzia doliczył trzy minuty.
87' - Strąk zmienia kontuzjowanego Majewskiego.
87' - Akahoshi wchodzi za Janotę.
84' - Z dystansu uderzył Kamiński, obok bramki.
79' - Za Pawłowskiego wchodzi Kamiński.
77' - Kun trącił piłkę ale zbyt słabo, by zaskoczyć Sandomierskiego.
74' - Za Matynię wchodzi Kun.
70' - GOOOL! Zawisza prowadzi 2:0. Gola strzelił dopiero wprowadzony na boisko Świerczok!
69' - Dwie zmiany.
68' - Żółta kartka dla Frączczaka.
66' - Sandomierski broni strzał Robaka!
65' - Frączczak uderzał, Sandomierski kapitalnie przerzuca piłkę nad poprzeczką.
64' - Obrońcy Zawiszy w polu karnym zachowali, jak Samuel, którego już w klubie nie ma. Bydgoszczanie mieli sporo szczęścia, że goście nie wykorzystali tych błędów.
63' - Strzał oddał Majewski.
61' - Pawłowski zagra w pole karne. Do piłki chciał dojść Alvarihno, ale został powstrzymany przez Rudola. Warunki fizyczne zrobiły swoje ;)
60' - Zawiszanie ruszyli do kontry. Barisić został sfaulowany przez Matras. "Żółtko" dla gracza Pogoni.
58' - Kolejna dobra akcja Pogoni. Wzdłuż bramki zagrał Robak. Na szczęście jeden z zawiszan wybił piłkę na róg.
57' - Groźna akcja Pogoni. Frączczak był bliski zamknięcia akcji.
56' - Obrońca minięty, ale zachciało się portugalskich popisów i akcja Zawiszy spaliła na panewce. Wściekły trener Rumak, podskakuje i głośno komentuje tę akcję. Co jednak cieszy, zawiszanie starają się znów atakować.
55' - Murawski przytrzymał piłkę w środku pola i zagrał do Rudola. Ten groźnie dośrodkowywał.
54' - Z dystansu uderzył Murawski. Piłka odbiła się od poprzeczki i poleciała poza boisko. Zły fragment gry w wykonaniu zawiszan.
54' - Po rzucie rożnym Sandomierski dopadł do piłki.
53' - Ziajka wybija na rzut rożny piłkę zmierzającą do bydgoskiej bramki.
52' - Groźnie wzdłuż bramki zagrał Robak.
51' - Strzał Alvarihno zablokowany.
50' - Spokojny początek drugiej części meczu.
46' - Rozpoczęła się druga połowa.

Koniec pierwszej połowy. Zawisza prowadzi do przerwy 1:0.
42' - Uderzał Predescu. Bramkarz wybił piłkę przed siebie, ale żaden z zawiszan nie dobiegł już do dobitki.
41' - Murawski zagrał w pole karne, ale uczynił to nieprecyzyjnie.
40' - Zakotłowało się w polu karnym Zawiszy. Ostatecznie jednak bydgoszczanie przenieśli ciężar gry w środkową strefę boiska.
37' - Z rzutu wolnego dośrodkowywał Nunes, z bramki wychodzi Sandomierski i chwyta piłkę.
33' - Groźna wrzutka w pole karne Zawiszy. Sandomierski wychodzi jednak z bramki i chwyta futbolówkę.
31' - Z rzutu wolnego uderzał Robak, ale posłał piłkę wysoko nad bramką strzeżoną przez Sandomierskiego.
30' - Robak ograł Majewskiego i ruszył pod pole karne Zawiszy. Od tyłu atakuje go Pawłowski. Sędzia nie ma wątpliwości - żółta kartka dla gracza Zawiszy.
28' - Bliżej pola karnego rywala zapędził się Wójcicki. Dośrodkowywał, ale zbyt mocno, by do piłki dobiegł Barisić.
27' - Marić zablokował dośrodkowanie Frączczaka, piłkę schwytał Sandomierski.
25' - Rudol wrzucał piłkę z autu w pole karne. Zawiszanie oddalili jednak grę od własnej szesnastki.
23' - Mogło być 2:0, ale Pawłowski fatalnie skiksował.
21' - Tym razem fauluje Rogalski. Pawłowski przez moment zwijał się bólu, ale jest w stanie kontynuować grę.
20'- Ziajka faulowany przez Gollę, który otrzymał żółtą kartkę.
15' - GOL! Co za bramka! Z rzutu wolnego strzela Alvarihno.
15' - Pawłowski przechwycił piłkę i ruszył na bramkę rywala. Został sfaulowany na 20. metrze.
14' - Zawiszanie wydaje się przejęli kontrole nad meczem. Są znacznie aktywniejsi, ale brakuje im jeszcze precyzji w końcowych momentach akcji.
10' - Świetna kontra Zawiszy! Alavarihno ruszył pod pole karne i zagrał do Pawłowskiego. Ten oddał strzał, ale nie trafił w bramkę. Bydgoszczanie rozgrzali kibiców. - WKS, WKS - słychać z trybun.
8' - Kolejna nieźle zapowiadająca się akcja Pogoni. Robak był jednak na spalonym.
7' - Szybka akcja Pogoni. W jej finalnej fazie Rudol dośrodkowywał, ale Majewski wybił piłkę poza pole karne.
6' - Alvarihno faulowany na 30. metrze. Zawiszanie szybko wznowili grę, ale nie stworzyli zagrożenia pod bramką rywala.
4' - Spokojny początek meczu, choć widać, że goście nie przyjechali tylko się bronić.
1' - Rozpoczął się mecz. Arbitrem jest Tomasz Musiał z Krakowa. Wcześniej Grzegorz Sandomierski odebrał nagrodę - piłkarza miesiąca.