Anwil Włocławek przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza [zdjęcia, wideo]

(frel)
Osłabiony Anwil z debiutującym trenerem walczył dzielnie, ale przegrał z MKS Dąbrową Górniczą.

Anwil - MKS 77:90 (19:23, 19:17, 20:28, 19:22)

Anwil: Simon 27, Wysocki 24 (1), Surmacz 9 (1), Witliński 4, Vaughn 3 oraz Kovacevic 10 (2), Raczyński 0, Krajniewski 0, Jankowski 0
MKS: McKay 24 (2), Zmarlak 15, Weaver 7 (1), Pepper 7 (1), Piechowicz 4 oraz Brown 14, Szymański 11 (1), Dziemba 3 (1), Małecki 3 (1), Zieliński 2

O zwycięstwie przesądził jeden moment pod koniec trzeciej kwarty. Od stanu 43:47 goście zdobyli 13 pkt., a Anwil tylko 2. Przed długi czas utrzymywali przewagę w okolicach 10 pkt. Włocławianon udało się odrobić do 74:81 na dwie minuty przed końcem i na dodatek mieli piłkę. Greg Surmacz ją stracił, Myles McKay zdobył dwa punkty i było wiadomo, że Anwil tego meczu już nie wygra.
Włocławianie dzielnie walczyli, żeby zrobić przyjemność debiutującemu trenerowi Marcinowi Woźniakowi choć swoją dobrą grą. Bez poprzedniego trenera Predraga Krunica i trzech zwolnionych zawodników nie było widać żadnej różnicy z grze. Ale dobre chęci to za mało.

Konrad Wysocki zdobył double-double (24 pkt. i 13 zbiórek), Chase Simon imponował skutecznością (9/17 za 2, 9/11 za 1), a Greg Surmacz choć był bardzo nieskuteczny (4/10 z gry), spisywał się dobrze w obronie (10 zbiórek). Dobry mecz zagrał Hrvoje Kovacevic (4/6 z gry, 3 asysty). Słabiej spisał się Deonta Vaughn (1/9 z gry, 5 asyst).

O pozostałych nic dobrego powiedzieć nie można.

Więcej we wtorkowej "Gazecie Pomorskiej"