Wielu fanów Elany na meczu w Złotorii, Cuiavia zremisowała z Kujawianką [zdjęcia]

(STYK), (MG)
Rozegrano mecze 19. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej. Zwycięstwo odniosła Elana Toruń, ale nie było ono bardzo przekonywujące.

Torunianie zagrali na wyjeździe z Flisakiem Złotoria. Był to więc najbliższy wyjazd dla podopiecznych Krzysztofa Jabłońskiego. Mimo dopingu licznie zgromadzonych fanów żółto-niebieskich, Elana wygrała zaledwie 1:0.

Hit kolejki odbył się w Inowrocławiu. W nim Cuiavia podejmowała Kujawiankę Izbica. Goście nadal, po cichu (?), myślą o awansie do trzeciej ligi. Izbiczanie jednak źle zaczęli dzisiejsze spotkanie, bo od 28. minuty przegrywali 0:1. Później po dwóch golach Lewandowskiego prowadzili 2:1. W 84. minucie sędzia podyktował jednak "jedenastkę" dla gospodarzy, którą na gola zamienił Arkadiusz Makowiecki.
Gopło, po triumfie w Toruniu, nie sprawiło kolejnej niespodzianki. Dziś kruszwiczanie przegrali na własnym boisku z Promieniem 1:4. Zwycięstwo odniosły Orlęta Aleksandrów Kujawski. ROL.KO Konojady pokonały Piasta Złotniki Kujawskie. Goście pod wodzą Arkadiusza Glazy, wiosną, nieco zawodzą.

Walczący o awans Grom Osie pokonał Lecha Rypin. Wreszcie zwyciężyła też Polonia Bydgoszcz, którą niektórzy widzieli już w klasie okręgowej.