Wygrane Tucholanki i Rawysa

Piotr Pubanz
W Tucholi gospodarze (jednakowe stroje) często gościli pod bramką Czarnych.
W Tucholi gospodarze (jednakowe stroje) często gościli pod bramką Czarnych. Piotr Pubanz
Wygrane Tucholanki i RawysaTo była dobra kolejka dla A klasowych drużyn powiatu tucholskiego. Zarówno Tucholanka Tuchola, jak i Rawys Raciąż dopisały sobie po 3 punkty do ligowej tabeli.

RAWYS RACIĄŻ  -  KAMIONKA KAMIEŃ 3:1 (0:0)

Bramki: Wojciech Sucharski (49), Przemysław Madej (51), Rafał Pasiński (58. k.) - Mariusz Haliniak (60).
RAWYS: Borzyszkowski - Jasionowicz, Koniarski, Sucharski, Mrugowski - A.Pril (Rybacki), R.Pasiński, Opic (Falkowski), M.Pril - Borowicki(Wera), Głazik (Madej).

Późna pora rozgrywania meczu sprawiła, że na boisku piłkarze poruszali się nieco osowiali.  Słabiutka była zwłaszcza pierwsza część meczu, w której kibice nie zobaczyli bramek. Szansa na takowe jednak była, bo przyjezdni mogli prowadzić i to różnicą 2 goli. Dogodnych sytuacji nie potrafił jednak na gole zamienić Haliniak. Gospodarze zagrażali bramkarzowi Kamionki tylko ze stałych fragmentów gry.

Obraz gry zmienił się po przerwie. Miejscowi z animuszem natarli na rywala i na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 49. minucie po rzucie rożnym piłkę w bramce ulokował Sucharski, a kilkadziesiąt sekund później wynik podwyższył Madej. W 58. minucie faulowany w polu karnym był M.Pril, a jedenastkę na bramkę zamienił Pasiński. Odpowiedź Kamionki była natychmiastowa. Kobus przeprowadził szybki atak prawą stroną boiska idealnie podał piłkę do Haliniaka, który nie miał problemów z pokonaniem Borzyszkowskiego. Na tym jednak zakończyły się emocje w tym meczu.

- Gdybyśmy przegrywali do przerwy 0:2, miałbym pretensje do swoich piłkarzy, ale byłoby to też zasłużone prowadzenie rywala - przyznał po spotkaniu trener Rawysa Henryk Zielinski. - Na szczęście goście nie wykorzystali tych okazji i w drugiej połowie udało nam się poprawić grę. Mecz był jednak słaby w wykonaniu obu drużyn.

TUCHOLANKA TUCHOLA - CZARNI LNIANO 2:1 (1:1)

Bramki: Wojciech Selka, samobójcza.
TUCHOLANKA: Lemke - J.Ostrowski, Gierszewski, Szulc, Babiński - Szyca (M.Ostrowski), Renkiewicz, Grabowski (Łepek), B.Kaszczyszyn - Selka (Górka), P.Kaszczyszyn (Donczyk).

Niespodziewanie to goście w 20. minucie gry objęli prowadzenie, wykorzystując kiks defensorów gospodarzy. Co prawda miejscowym szybko udało się wyrównać po podaniu P.Kaszczyszyna i trafieniu Selki, ale potem gra wyraźnie siadła.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Tucholanka wyszła na prowadzenie. W zamieszaniu podbramkowym piłkę uderzał B.Kaszczyszyn, a ta odbijając się od nogi obrońcy z Lniania wpadła do siatki. Do końca spotkania częściej przy piłce byli tucholanie, ale ich liczne akcje kończyły się przeważnie w polu karnym Czarnych.

- Są punkty i to może dziś tylko cieszyć - stwierdził na chłodno, tuż po spotkaniu trener Dariusz Szulc. - Bardzo chcieliśmy zmazać plamę po niespodziewanej jesiennej porażce w Lnianie i to nam dziś nie pomogło. Jak powiedziałem cieszą punkty, bo rywal w porównaniu z jesienią znacznie wzmocnił skład i pewnie jeszcze napsuje krwi faworytom. Jednak zadowolony z gry mojej drużyny nie mogę być zadowolony. Najwidoczniej za bardzo chcieliśmy dziś wygrać i piłka nas nie słuchała.

A klasa 15. kolejka
Tucholanka Tuchola - Czarni Lniano 2:1, Rawys Raciąż - Kamionka Kamień 3:1, BKS Bydgoszcz - LKS Dąbrowa Chełmińska 4:1, Sparta Przysiersk - Fala Świekatowo 0:3, Tarpan Mrocza - KS Łochowo 0:0, Tartak Wudzyn - Krajna Sępólno 4:2, Grom Więcbork - Victoria Koronowo 1:2.

TKP bez strat

Z tucholskich ekip występujących w B klasie zdecydowanie najlepiej wypadli gracze gracze TKP, którzy bez większych problemów poradzili sobie na własnym boisku z Taxusem Komierowo. Gospodarze zwyciężyli 3:0 po golach Piotra Kłosowskiego, Dominika Krygera oraz Patryka Głomskiego. Tucholanie zajmują aktualnie 4. lokatę w lidze. Punkt w potyczce z silnym Fuksem Wielowicz wywalczyli gracze z Kęsowa. LKS zremisował na własnym boisku 1:1, a gola dla gospodarzy strzelił Artur Weltrowski. Na początku spotkania kilkoma znakomitymi interwencjami popisał się bramkarz LKS Dawid Cyborowski. W drugiej połowie LKS przeważał i był bliższy wywalczenia kompletu punktów. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej rozegrał natomiast Myśliwiec Gostycyn. Rywal był z najwyższej półki, bo lider tabeli KS Kawle. Niespodzianki nie było, faworyt zwyciężył 2:0.

Występujący w grupie 2. B klasy Cis Cekcyn przegrał bardzo ważny mecz z liderem tabeli Victorią Niemcz. Marzący o włączeniu się w walkę o A klasę cekcynianie ulegli wyraźnie 2:5 i mają w tabeli już 8 punktów straty do lidera.

Wyniki
B klasa grupa 1 - 15 kolejka
Myśliwiec Gostycyn - KS Kawle 0:2, Gwiazda Sypniewo - Gryf II Sicienko 5:1, Łokietek Wierzchucin Królewski - Victoria Mąkowarsko 4:0, TKP Tuchola - Taxus Komierowo 3:0, LKS Kęsowo - Fuks Wielowicz 1:1, Biomasa Skarpa - Olimpia Wtelno 4:3.
B klasa grupa 2 - 15. kolejka
Start II Warlubie - Sparta II Przysiersk 2:0, Korona Drzycim - GLKS Dobrcz 2:3, LZS Kozielec - Zryw Wielki Lubień 3:3, Gwiazda Bukowiec - Tęcza Wiąg 0:1, Victoria Niemcz - Cis Cekcyn 5:2, Zjednoczeni Zielonka - Wisła Strzelce Górne 0:3 (wo).
1. Victoria Niemcz 14 33 44-22
2. Tęcza Wiąg 14 28 36-25
3. Start II Warlubie 13 25 36-17
4. Cis Cekcyn 14 25 28-27
5. Wisła Strzelce 14 22 33-28
6. GLKS Dobrcz 14 21 25-29
7. Korona Drzycim 14 20 29-20
8. Zryw Wielki Lubień 14 19 20-21