Konrad Kulpa kolekcjonuje medale mistrzostw Polski

Konrad Kulpa ma bardzo udany koniec sezonu,.
Konrad Kulpa ma bardzo udany koniec sezonu,. Lech Kamiński
Cztery medale młodzieżowych mistrzostw Polski zdobyli tenisiści Energi Manekina Toruń. Autorem trzech z nich był Konrad Kulpa.

Najbardziej prestiżowy finał gry pojedynczej w Ostródzie był wewnętrzną sprawą torunian. Po trzymającym do końca w napięciu pojedynku Jakub Dyjas pokonał obrońcę tytułu Konrada Kulpę 4:3 i w decydującym secie 11:9.

Pokonany specjalnie nie rozpaczał. Po przeciętnym sezonie w Superlidze teraz kolekcjonuje medale: wcześniej został wicemistrzem Polski seniorów, a w Ostródzie i tak stanął na najwyższym stopniu podium.

W deblu para Dyjas - Kulpa nie miała bowiem sobie równych. Byli mistrzowie Europy juniorów nie stracili nawet seta w turnieju głównym, w finale pokonali 3:0 parę Adrian Więcek - Jakub Folwarski.

Kolejne złoto Kulpa dorzucił w turnieju par mieszanych, w którym zagrał w parze z Martą Krajewską z MRKS Gdańsk. W finale pokonali 3:1 parę Honorata Olczak - Adam Dosz.