Olimpia/Unia Grudziądz wygrała w Działdowie mecz półfinału mistrzostw Polski

(marz)
Wang Yang (Olimpia/Unia Grudziądz) jako pierwszy wygrał pojedynek w Działdowie i zdobył dla grudziądzan pierwszy punkt. Piotr Bilski
Grudziądzanie są w połowie drogi do finału drużynowych mistrzostw Polski. Nie kryją, że celują w tym sezonie w złoto. Pokonali na wyjeździe czwartą drużynę Superligi - KS Dekorglass Działdowo 3:0.

DEKORGLASS DZIAŁDOWO - OLIMPIA UNIA GRUDZIĄDZ 0:3

OLIMPIA/UNIA: Wang, Yoshida, Zatówka

WYNIKI: Jiri Vrablik - Wang Yang 0:3 (-7,-9,-5), Patryk Chojnowski - Kaii Yoshida 0:3 (-6,-8,-3), Xu Wenliang - Patryk Zatówka 2:3 (-10,8,7,-8,-4)

Olimpia/Unia Grudziądz rozpoczęła walkę o drużynowe mistrzostwo Polski. - Gdybyśmy w tym sezonie, mając tak mocny skład, nie walczyli o złote medale, to byłby wstyd. Jeśli nie zdobędziemy mistrzostwa kraju, to będzie spory zawód - - twierdzi Piotr Szafranek, trener grudziądzkiej ekipy.

Faworytem meczu półfinałowego DMP w Działdowie była Olimpia/Unia. W rundzie zasadniczej w swojej hali wygrała z Dekorglassem 3:0, a na wyjeździe 3:1.

Pierwszy pojedynek, z liderem Dekorglassu Jirm Vrablikiem, stoczył Wang Yang. 32-letniego Vrablika dopingowali kibice Dekorglassu, uznawani za najlepszych w Superlidze. To mu nie pomogło, poległ z Wangiem do zera.

Kaii Yoshida, lider Olimpii/Unii (38. rakieta na świecie) spotkał się z Patrykiem Chojnowskim (byłym zawodnikiem Olimpii/Unii), złotym medalistą paraolimpiady w Londynie. Japończyk chińskiego pochodzenia nie miał problemu z pokonaniem "Chojny" i Olimpia/Unia prowadziła 2:0.

Najwięcej emocji dostarczył trzeci i - jak się okazało - ostatni pojedynek półfinału.Chińczyk Xu Wenliang walczył z juniorem Olimpii/Unii Patrykiem Zatówką. Bardzo dobry tenis, długie wymiany i radość miejscowych kibiców, gdy ich zawodnik po raz pierwszy w meczu objął prowadzenie. Xu w 2. secie prowadził 6:4, a niesiony dopingiem fanów wygrał dwa kolejne sety.

Zatówka odbudował się i końcówka pojedynku należała już do niego. Grudziądzanie wygrali dzięki temu 3:0.

Rewanż z Dekorglassem w Grudziądzu - 28 marca o godz. 17.00 w hali przy ul. Piłsudskiego.

W drugim meczu półfinałowym DMP zmierzą się 25 marca o g. 18.00 w Jarosławiu PKS Kolping Frac z mistrzem Polski, Dartomem Bogorią Grodzisk Mazowiecki.