Udane debiuty: Roberta Tomczaka na ławce trenerskiej, Fabiana Chabowskiego na boisku - echa piłkarskiego weekendu w V lidze

Sławomir Wojciechowski
Z wysokiego "C" rozgrywki zaczęła Wisła Nowe, która w Nakle pokonała Czarnych 3:0 (1:0). Nowianie byli zespołem lepszym piłkarsko.

Prowadzenie objęli w 45. min po strzale Michał Pokory. W 61. min dobrze broniący do tej pory golkiper gospodarzy Denis Grubich przepuścił piłkę między nogami po niegroźnym strzale Dawida Górskiego. I było 2:0 dla Wisły. Wynik ustalił siedem minut potem Michał Horna. W końcówce miejscowi mieli szanse na honorowego gola, ale Kamil Wisiorek trafił w słupek. Dzięki wygranej nowianie odrobili dwa "oczka" do wicelidera z Jabłonowa Pomorskiego. Teraz tracą ich osiem.

Na wyjeździe wygrał też Start Pruszcz, który pokonał w Sicienku Gryf 2:0 (0:0). - To był mecz walki - uważa debiutujący w roli trenera Startu Robert Tomczak. - Boisko utrudniało płynną grę. Więcej czystych okazji mieliśmy my, z czego tylko dwie wykorzystaliśmy. Gole po akcjach strzelili Patryk Podolski (71) i Eliasz Kasica (75).
Tor Laskowice wygrał u siebie z Legią Chełmża 1:0 (1:0). To też był mecz walki. Zwycięskiego gola dla beniaminka strzelił w 13. min z główki debiutant w jego barwach Fabian Chabowski.

Ważne zwycięstwo odniósł także Piast Łasin, który na własnym boisku ograł Pomorzanina Toruń 2:1 (0:1). Pierwsze 45 minut nie zapowiadało sukcesu. Goście w 13. min po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Łasinianie lepiej zagrali w 2. połowie. W 56. min do remisu strzałem z rzutu wolnego doprowadził Bartosz Panter. Ten sam zawodnik w 85. min zdobył zwycięskiego gola wykorzystując dośrodkowanie Tomasza Wosia.

Zobacz: Wda Świecie - Lech II Poznań [zdjęcia]

W derbach powiatu świeckiego Wda II/Strażak Przechowo przegrała z Pomorzaninem Serock 0:1 (0:1). Gola po składnej kontrze strzelił w 9. min Bartosz Pawłowski. W 2. połowie gospodarze próbowali wyrównać, ale seroczanie mądrze się bronili. Sokół Radomin zremisował z Unią Wąbrzeźno 1:1 (1:0). Unici przegrywali od 14. min. Remis uratował Paweł Mazurowski wykorzystując rzut karny (76).