Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Płytki przy moście w Bydgoszczy wyglądają jakby były źle położone

Mateusz Mazur
Nasz Czytelnik pofatygował się na miejsce i zrobił kilka zdjęć w miejscu, gdzie położone są płytki. Drogowcy twierdzą jednak, że to tylko imitacja światła i o żadnych nierównościach nie ma mowy.
Nasz Czytelnik pofatygował się na miejsce i zrobił kilka zdjęć w miejscu, gdzie położone są płytki. Drogowcy twierdzą jednak, że to tylko imitacja światła i o żadnych nierównościach nie ma mowy. nadesłane
Płytki przy moście Sulimy-Kamińskiego w Bydgoszczy wyglądają jakby były źle położone. Zdaniem drogowców to przez światło, które na nie pada

Jeden z naszych Czytelników spacerując wzdłuż Brdy zauważył problem z płytkami piaskowca, które położono podczas ubiegłorocznego remontu mostu im. Sulimy-Kamińskiego. Jego zdaniem praca została wykonana fatalnie.

- Miejsce mostu, gdzie wyłożono płytki nie wygląda ciekawie. Wygląda to tak, jakby zostały one położone niefachowo - mówi nam mężczyzna.
Niedoskonałości widoczne są przede wszystkim idąc od strony Opery Nova w kierunku mostu.

Więcej wiadomości z Bydgoszczy na www.pomorska.pl/bydgoszcz.

- Odstęp pomiędzy niektórymi płytkami wynosi nawet dwa lub trzy centymetry. Gdy most jest wieczorem oświetlony błędy są zdecydowanie bardziej widoczne. Należy coś z tym zrobić, bo wygląda to nieestetycznie - dodaje mężczyzna.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej już kilka tygodni temu sprawdzał jakość wykonania pracy. Nie zauważono jednak żadnych błędów przy płytkach.
- Żadna z ułożonych płytek na całej długości tak zwanej łaty od niej nie odstaje - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy ZDMiKP.
- W tym konkretnym przypadku, to sztuczne oświetlenie zainstalowane pod niefortunnym kątem, sprawiało wrażenie niestarannego ułożenia płytek na przyczółku. Uwidocznione na zdjęciach drobne nierówności występujące pomiędzy poszczególnymi płytkami są spowodowane różnymi załamaniami światła i nie przekraczają tolerancji, która została zapisana w specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót. Kąt padania strumienia światła na płytki z piaskowca został już zmieniony - dodaje Kosiedowski.

Remont mostu im. Jerzego Sulimy-Kamińskiego zakończył się pod koniec listopada ubiegłego roku. Wówczas wystąpił problem z tzw. "klawiszowaniem" płytek. Niektóre z nich były popękane. Drogowcy zapowiadali jednak, że wszystkie uszkodzenia zostaną naprawione.

Zobacz także: Bydgoszcz to miasto mostów [mapa interaktywna].

- Część prac poprawkowych już została wykonana, pozostałe zostaną przeprowadzone w sprzyjających warunkach atmosferycznych. Zostaną również wymienione wszystkie pęknięte, czy wykruszone płyty chodnikowe oraz uszkodzone lub nierówno ułożone kostki granitowe - zapewnia Krzysztof Kosiedowski.
Most prowadzący do bydgoskiej starówki został wyremontowany w ramach rewitalizacji uliczek wokół Starego Rynku. Wymieniono na nim nawierzchnię, izolację i zbrojenia. Poszerzono również chodniki i zwężono jezdnię. Po pracach budowlanych na przeprawie przez Brdę zamontowano nowe balustrady i latarnie, które wzorowane są na te sprzed drugiej wojny światowej.

Czy płytki na wyremontowanym moście wyglądają nieestetycznie? Zapraszamy do dyskusji!

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska