Tucholanka wygrała w Bydgoszczy. Grały też inne drużyny z powiatu tucholskiego

Piotr Pubanz
Tucholanka udanie zainaugurowała rundę wiosenną.
Tucholanka udanie zainaugurowała rundę wiosenną. Piotr Pubanz
Udanie zainaugurowali rundę wiosenną A klasy piłkarze Tucholanki Tuchola. Podopieczni Dariusza Szulca na wyjeździe zwyciężyli wyżej notowany BKS Bydgoszcz. Drugi nasz przedstawiciel w tej klasie rozgrywkowej Rawys Raciąż, swoje spotkanie z Victorią Koronowo rozegrał awansem przed tygodniem, ulegając rywalowi 1:2.

BKS BYDGOSZCZ - TUCHOLANKA TUCHOLA 2:3 (1:2)

Bramki dla Tucholanki: Patryk Kaszczyszyn, Bartosz Gromowski, Wojciech Selka.
TUCHOLANKA: Lemke - Babiński, Landmesser, Szulc, Wamka (M.Ostrowski) - Szyca (Grabowski), B.Kaszczyszn, Renkiewicz, Górka (Gierszewski) - Gromowski, P.Kaszczyszyn (Selka).

Inauguracyjne mecze, to w ostatnim czasie koszmar Tucholanki, jednak w niedzielny wieczór, przy blasku jupiterów, podopieczni Dariusza Szulca przełamali swą niemoc, zupełnie niespodziewanie wygrywając w Bydgoszczy z BKS-em.

Co ciekawe, więcej z gry w tym meczu mieli szybcy gracze z Bydgoszczy, jednak już po pół godzinie dwie zabójcze kontry przyjezdnych dały im prowadzenie 2:0 (Kaszczyszyn, Gromowski). Tuż przed przerwą chwila nieuwagi kosztowała Tucholankę utratę bramki, ale i tak na przerwę goście schodzili w dobrych humorach.
Te prysnęły tuż po wznowieniu gry, kiedy drugi żółty kartonik ujrzał Landmesser. Miejscowi zdołali wyrównać w 75. min. i ze zdwojoną siłą natarli na bramkę Lemki. To stwarzało okazję do kontr i jedna z nich, już w doliczonym czasie gry, przyniosła powodzenie.

- Za ten mecz moim graczom należy się wielki szacunek, za waleczność i determinację - promieniał po meczu trener Dariusz Szulc. - Inauguracje przeważnie w ostatnim czasie nam nie wychodziły, a tu mimo nieszczęścia, które nas dopadło na początku drugiej połowy, udało nam się przechylić losy meczu na swoją korzyść. Punkty bardzo nas cieszą, ale już myślimy o Lnianie, mając w pamięci mecz jesienny, kiedy niespodziewanie straciliśmy tam punkty. Nastawienie mamy do tego spotkania bojowe, a co z tego wyjdzie okaże się w sobotę.

Wyniki
A klasa - 14. kolejka
LKS Dąbrowa Chełmińska - Kamionka Kamień 1:1, Victoria Koronowo - Rawys Raciąż 2:1, Krajna Sępólno - Grom Więcbork 2:2, KS Łochowo - Tartak Wudzyn 2:0, Fala Świekatowo - Tarpan Mrocza 1:1, Czarni Lniano - Sparta Przysiersk 2:2, BKS Bydgoszcz - Tucholanka Tuchola 2:3.

Remisy w B klasie

Z punktem powrócili do domów piłkarze TKP Tuchola i LKS Kęsowo. Ci drudzy mogą mówić o sporym pechu, gdyż do przerwy po golach Krystiana Pilarskiego i Tomasza Czaji prowadzili 2:0. W drugiej połowie goście oddali pole gry rywalowi, który w końcówce spotkania zdołał doprowadzić do wyrównania. LKS też miał w tej części gry swoje okazje (B.Weltrowski, A.Weltrowski), ale zabrakło odrobiny szczęścia. M.in. w sukurs gospodarzom przyszła poprzeczka.
W Grupie 2 B klasy dobrze wiosnę rozpoczęli piłkarze Cisa Cekcyn, zwyciężając na wyjeździe Wisłę Gruczno. Bohaterem meczu był strzelec dwóch goli Arkadiusz Hoffmann. Cis zajmuje w tabeli 3. lokatę, mając tyle samo punktów co wicelider Tęcza Wiąg.

Wyniki
B klasa (Grupa 1) - 14. kolejka
Sokół Nowy Dwór - Olimpia Wtelno 0:2, Fuks Wielowicz - Biomasa Skarpa 3:4, Taxus Komierowo - LKS Kęsowo 2:2, Victoria Mąkowarsko - TKP Tuchola 0:0, Gryf II Sicienko - Łokietek Wierzchucin Królewski 1:0, KS Kawle - Gwiazda Sypniewo 6:4.

B klasa (Grupa 2) - 14. kolejki
Wisła Gruczno - Cis Cekcyn 0:2, Tęcza Wiąg - Victoria Niemcz 3:4, Wisła Strzelce Górne - Gwiazda Bukowiec 4:0, GLKS Dobrcz - LZS Kozielec 2:0, Sparta II Przysiersk - Korona Drzycim 1:1, Zryw Wielki Lubień - Zjednoczeni Zielonka 3:0 (wo).
1. Victoria Niemcz 13 30 39-20
2. Tęcza Wiąg 13 25 35-25
3. Cis Cekcyn 13 25 26-22
4. Start II Warlubie 12 22 34-17
5. Korona Drzycim 13 20 27-17
. Wisła Strzelce Górne 13 19 30-28
. Gwiazda Bukowiec 13 19 31-25
8. Wisła Gruczno 13 18 22-28