Sensacja w Warlubiu, ważne zwycięstwa Unii Solec i Chełminianki - echa 19. kolejki III ligi [wideo, zdjęcia]

od 16 lat
Mamy 7. lidera tabeli w sezonie. Po zwycięstwie w Kleczewie na 1. miejsce awansowała Warta. Wygrały tylko dwie ekipy z Kujawsko-Pomorskiego.

Włocłavia - Centra Ostrów Wielkopolski [zdjęcia, wideo]

Start - Chełminianka 0:1 (0:0)

\Bramka: Mikołajczyk (62).
START: Woźniak - Adamczyk, Żurek, Kowalski I 82, Simson (20. Lipiński) - Maziarz, Bednarek (62. Śmietanko), Żurowski (Ceyer) - Mielcarek (75. Kaniewski), Sulej I 80 2xI, Zarembski.CHEŁMINIANKA: Mueller I - Pa. Śmigielski, Pawski, Żbikowski, Czyżniewski I - Baranowski I - Grzelecki (82. Murawski), Kaczkowski I, Szprenglewski (88. Wódkiewicz), Szpankiewicz - Gross (60. Mikołajczyk).

Defensywna taktyka obrana przez trenera Dariusza Durdę okazała się skuteczna na wice-lidera. Gospodarze bili "głową w mur". Także stałe fragmenty nie przyniosły im powodzenia. Start miał dwie dobre sytuacje, ale Mielcarek nie zdołał pokonać Muellera. Jedyny gol padł w 62. min., a strzelił go po kontrze debiutant Damian Mikołajczyk. Ten sam zawodnik w 82. min. miał jeszcze jedną okazję, ale wychodząc na czystą pozycję został sfaulowany przez Kowalskiego, który za przewinienie ujrzał czerwoną kartkę. Start kończył mecz w "9", bo wcześniej boisko za 2. żółtą musiał opuścić Sulej.

Wda - Lech II Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: M. Kot (70, karny) - Zulciak (36), Klichowicz (85).
WDA: Zapała - Kardas I (65. Góra), Kocieniewski, Kiełpiński I, Meyer (90. S. Kot) - Wenerski, Rożnowski (46. Czerwiński) - M. Kot, Brzeziński, Moranowski (87. Prybiński) - Pacek.

Goście przywieźli do Świecia mocny skład, z 6 zawodnikami z kadry 1. drużyny. Lechici piłkarsko prezentowali się lepiej, ale w 1. części nie potrafili sobie wypracować klarownych sytuacji. Dwie miała Wda, ale Maciej Kot i Pacek nie zdołali pokonać golkipera Lecha. W 36. min. Zul-ciak ograł w polu karnym Kar-dasa i strzałem z 14 m w długi róg otworzył wynik. Po przerwie świecianie próbowali wyrównać, W 50. min. groźnie z dystansu uderzył Czerwiński, ale obok słupka. W 70. min. Brzeziński wywalczył rzut karny, który na wyrównującego gola zamienił Kot. Decydujące słowo należała do rezerw Lecha. W 85. min., po kontrze, wygraną zapewnił mu Klichowicz, z bliska pokonując Zapałę.

Nielba Wągrowiec - Pogoń Mogilno 3:1 (1:0)

Bramki: Figaszewski (36), Jasiński (78, karny), Małachowski (90) - Gorgoń (49).
POGOŃ: Świtalski - Melnyk, Gorgoń, Duszyński I (74. Mrozik), Jagielski - Kopliński (46. Krajnyk), Maciejewski I, Thiakane, Mrówczyński (72. Nawrocki), Kędziora ż - Szal.

Mogilnianom po raz kolejny nie udało się zdobyć chociaż punktu w konfrontacji z zespołem z Wielkopolski. Za szóstym razem ulegli Nielbie. Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Prowadzenie dla gospodarzy zdobył Figaszewski, który był najsprytniejszy w zamieszaniu pod bramką Pogoni.

Po zmianie stron do wyrównania doprowadził stoper gości Duszyński, a bliski strzelenia gola był Szal, lecz uderzył w boczną siatkę. W końcowym kwadransie do głosu doszli gracze z Wągrowca. Szybki Nowak wypracował rzut karny, który wykorzystał Jasiński. Wygraną Nielby golem przypieczętował rezerwowy Małachowski.

(dm)

Unia Solec Kujawski - Unia Swarzędz 1:0 (0:0)

Bramka: Ł. Nowak (61).
UNIA/DROBEX: Ostrowski - Stypczyński, M. Grzelczak, Ruciński, A. Kacprzak - Raczyński, Kubacki I (69. R. Kanik), Ikegami, Podgórski I (60. Nytko), Ł. Nowak (88. Chmiel) - D. Janicki.

Walkę o utrzymanie miejsca w III lidze podopieczni trenera Roberta Bednarka rozpoczęli od zwycięstwa na własnym boisku w starciu z Unią Swarzędz. Mecz stał na bardzo słabym poziomie. W 1. połowie dużo więcej było walki w środku boiska, niż składnych i groźnych akcji. Jedynego gola w 61. min., po akcji Ikegamiego i zamieszaniu w polu karnym, strzelił Nowak. Piłkę do siatki gości skierował także Ruciński, ale jego gola nie uznał arbiter, dopatrując się pozycji spalonej. W końcówce gra się zaostrzyła, ale gospodarzom udało się utrzymać korzystny wynik do końcowego gwizdka.

18. WŁOCŁAVIA 19 1 6-70

Bramki: Michalski 2 (15, 33), Adamiak (17), Kucharski (33), Żmija (85).
WŁOCŁAVIA: Litka - Ciesielski I, Ewert, Gralak (46. Tłuchowski I), Czaplicki - Dudkiewicz (72. Sawirski), Malczak (46. Markiewicz), Stefański (37. Markowski), Rutecki, Gorczyczewski, Cichowlas.

W 15 min. fatalny błąd popełnił Gralak, a Michalski bez problemów pokonał Litkę. Dwie minuty później Adamiak zdecydował się na strzał z dystansu i zaskoczył młodego bramkarza gospodarzy. Centra bezlitośnie wykorzystała kolejne błędy w defensywie i szybko rozstrzygnęła losy meczu. Włocłavia prezentowała się bardzo słabo. Piłkarze nie walczyli, wyraźnie przeszli obok meczu.

Tuż przed przerwą Izydorski został ukarany 2. żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką i goście grali w osłabieniu. Nie było tego jednak widać. W końcówce wprowadzony Żmija wy-korzystał bierność obrońców Włocłavii i ustalił wynik.

(MG)

Sparta Brodnica - Jarota Jarocin 2:2 (2:2)

Bramki: Kretkowski (3, karny), B. Zalewski (26) - Sokołowski (31), Wiła (35).
SPARTA: Wojtkiewicz - Gralewski, Siemko I, Lamka, Janczak (72. Grisgraber) - B. Zalewski (81. Miyazaki), Yoneda, B. Feter I, Ł. Ciechowski - Kupisz I, Kretkowski.

W debiucie na ławce trenerskiej Sławomira Suchomskiego (zastąpił na tym stanowisku Tomasza Asensky'ego), piłkarze Sparty tylko zremisowali z Ja-rotą. Gospodarze znakomicie rozpoczęli spotkanie, bo już na samym początku karnego wykorzystał Kretkowski. Prowadzenie brodniczan podwyższył Zalewski, który w polu karnym wykorzystał błąd defensywy gości. Jednak Jarota rzuciła się do odrabiania strat, czego efektem były dwa gole. W ciągu 4 minut do siatki Wojtkiewicza trafili Sokołowski i Wiła.

Druga połowa nie była już tak emocjonująca, ale w końcówce Wojtkiewicz wygrał pojedynek sam na sam z Antkowiakiem, a w doliczonym czasie gry po zamieszaniu w polu karnym gości i strzale Kupisza, piłkę złapał bramkarz Jaroty.

Pozostałe wyniki: Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Victoria Września 2:0 (1:0), Michalski (44), Wiącek (80, karny); Sokół Kleczew - Warta Poznań 0:1 (0:0), Brzostowicz (71).