Finał Pucharu Europy o krok! Olimpia/Unia Grudziądz wygrała we Francji

(marz)
Olimpia/Unia Grudziądz wygrała w La Romagne pierwszy mecz półfinałowy Pucharu Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego ETTU Cup. Dwa punkty zdobył Kaii Yoshida. Olimpia/Unia jest w połowie drogi do finału!

STELLA SPORT LA ROMAGNE - OLIMPIA/UNIA 1:3

STELLA SPORT: Chen Tian Yuan
OLIMIA/UNIA: Yoshida 2, Wang

WYNIKI: Chen Tian Yuan - Bartosz Such 3:0 (8,7,8), Abdel Kader Salifou - Kaii Yoshida 0:3 (-12,-8,-7), Brice Ollivier - Wang Yang 0:3 (-12,-4,-4), Chen - Yoshida 1:3 (-8,-6,10,-10)

Drużyna Olimpii/Unii Grudziądz pojechała na półfinałowy mecz do Francji z rekonwalescentem w składzie. Bartosz Such bowiem 9 marca nabawił się kontuzji barku. Nie można było go zastąpić, jako że juniorzy Marek Badowski i Patryk Zatówka byli przeziębieni. Przeszkodą było i to, że bilety lotnicze wykupione zostały na nazwisko Sucha.

"Suszi"natychmiast w Gdańsku zgłosił się w do swojego sprawdzonego rehabilitanta. Stan tenisisty nie od razu się poprawił, ale po kolejnej wizycie u medyka Such mógł trenować i grac.

Silniejszy skład od Stelli Sport ma Olimpia/Unia. Była faworytem meczu półfinałowego ETTU Cup.

Jednak Stella Sport La Romagne to szósta ekipa francuskiej ekstraklasy i należało mieć się na baczności.

Pierwszy grał Such, z zawodnikiem numer 1. Francuzów - Tian Yuanem Chenem. Mimo ambitnej postawy, poległ i gospodarze korzystnie rozpoczęli mecz.
.

Japończyk Kaii Yoshida i Wang Yang rozbili rywali

Rakieta nr 1. Olimpii/Unii - Kaii Yoshida (38. w światowym rankingu) ruszył do odrabiania starty. W 1. secie pojedynku niespodziewany, duży opór stawił mu znacznie niżej notowany, czarnoskóry tenisista Abdel Kader Salifou, który grał niezwykle ambitnie. Dopingowany przez miejscową publiczność przegrał z Yoshidą dopiero na przewagi 12:14. W dwóch kolejnych setach Yoshida już wiedział, jak grać z Salifou, który już więcej nie wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności i poległ 0:3.

Olimpia/Unia wyrównała stan meczu na 1:1. Prowadzenie dla Grudziądza wywalczył Wang Yang, ktry szybko uporał się 3:0 z Olivierem.

Było 2:1 dla Olimpii/Unii i do szczęścia brakowało 3. punktu. Zdobył go w ostatniej partii Yoshida, w pojedynku z liderem gospodarzy - Chenem. Grudziądzanie wracali do Polski jak na skrzydłach.

Olimpia/Unia Grudziądz jest blisko awansu do finału Pucharu Europy.