Dalej od finału. Nesta Toruń niespodziewanie przegrała w Krynicy

Po pięciu kolejnych zwycięstwach torunianie przegrali z KTH pierwszy raz w sezonie Sławomir Kowalski
Torunianie pojechali do Krynicy po finał I hokejowe ligi, ale wrócili na tarczy. Decydujący mecz w sobotę na Tor-Torze.

Nesta Toruń krok bliżej ekstraklasy. KTH Krynica dziś pokona...

1928 KTH Krynica - Nesta Toruń 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Zieliński - Chabior, Ałeksiuk (8), 1:1 J. Jaworski - Strużyk (10), 2:1 Cieślicki - Dubel (30), 2:2 Gazda - Kalinowski, Kuchnicki (35), 3:2 Ałeksiuk - Chabior, Cieślicki (51), 4:2 Ałeksiuk - Cieślicki, Chabior (60), 4:3 Strużyk - Gimiński (60).

NESTA: Plaskiewicz - Gazda, Gimiński, Minge, Kuchnicki, Kalinowski - Lidtke, Huzarski, Dzięgiel, Chrzanowski, Bomastek - A. Jaworski, Mądrowski, Strużyk, Gościmiński, J. Jaworski - Rodziewicz, Skólmowski, Pieniak, Winiarski, Husak

To duża niespodzianka. Torunianie w tym sezonie przegrali raptem trzy mecze, po raz ostatni w połowie grudnia ubiegłego roku z Podhalem Nowy Targ. Z KTH Krynica Nesta wygrała pięć meczów z rzędu: wszystkie cztery w rundzie zasadniczej i pierwszy półfinałowy w niedzielę na Tor-Torze.
Już wtedy jednak nie było łatwo i niewiele brakowało, aby torunianie roztrwonili wysoką przewagę (ostatecznie wygrali 5:4). W Krynicy nie prowadzili jednak ani razu. Znowu zawiedli najbardziej doświadczeni hokeiści, a gole strzelała młodzież. Trzecie trafienie w play off zaliczył 18-letni Jakub Jaworski.

W 3. tercji przy remisie 2:2 goście nie wykorzystali 1,5 minuty przewagi 5 na 3. Kryniczanie obronili się, a chwilę później kluczową bramkę w meczu strzelił Wałentin Ałeksiuk. Ukrainiec zaliczył w tym meczu 2 gole i asystę.

Decydujący mecz odbędzie się w sobotę na Tor-Torze o godz. 17.00.