Zawisza Bydgoszcz towarzysko zremisował z Wdą Świecie [zdjęcia]

W tej sytuacji powinno być 0:2, ale Łukasz Zapała zdążył złapać piłkę na linii bramkowej. Sławomir Wojciechowski
W środowym meczu kontrolnym Wda Świecie zremisowała z ekstraklasowym Zawiszą Bydgoszcz 1:1. W ekipie gości zabrakło 9 piłkarzy, którzy grali w sobotę z Piastem Gliwice.
Sparing ZawiszyWda zremisowała z Zawiszą 1:1 (0;1)

Wda Świecie - Zawisza Bydgoszcz (sparing)

Wda Świecie - Zawisza Bydgoszcz 1:1 (0:1)

Bramki: Maciej Kot (59) oraz Jakub Świerczok (27).
Wda: Zapała (85. Semrau) - Kardas (85. Przesmycki), Kocieniewski, Kiełpiński, Meyer (85. Góra) - Witucki (74. Moranowski), Wenerski (85. Rożnowski) - M. Kot (85. Rościszewski), Brzeziński (81. Frelek), Czerwiński (81. Prybiński) - Pacek (74. S. Kot).
Zawisza: Małkowski - Ciechanowski (75. Widelski), Strąk (75. Gołdyn), Nowotczyński, Pulhac - Łukowski, Smektała (75. Jagodziński) - Kamiński, Alaverdashvili, Denković (75. Cywiński) - Świerczok (46. Barišić).

Spotkanie rozegrano na głównej płycie. Trener Wdy Łukasz Jankowski w wyjściowym składzie wystawił najbardziej doświadczonych zawodników z powracającym do gry Damianem Meyerem. Na środku obrony zagrał Patryk Kiełpiński. Z kolei Mariusz Rumak sprawdził szeroką kadrę. Z tych, którzy zagrali w zwycięskim meczu z Piastem Gliwice (2:0) na boisku pojawili się tylko Paweł Strąk, Sebastian Kamiński, Jakub Świerczok i Josip Barišić.

Filmowy gol Kota

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie toczyło się pod dyktando zawiszan, choć miejscowi braki w wyszkoleniu nadrabiali ambicją. Próbowali też zagrażać bramce strzeżonej przez Sebastiana Małkowskiego. W 9. min. golkiper z trudem wybronił strzał Bartosza Czerwińskiego. Z kolei w 35. min. Małkowski nie dał się zaskoczyć Sebastianowi Packowi, ale nawet jeśliby napastnik Wdy trafił, to i tak był na spalonym. Znacznie więcej pracy w 1. części miał Łukasz Zapała, który kilka razy popisał się udanymi interwencjami broniąc strzały Stefana Denkovicia i Jakuba Świerczoka. Raz uchronił go słupek po strzale Czarnogórca. W 27. min., po składnej akcji zespołu Świerczok trafił do siatki. I do przerwy Zawisza prowadził 1:0.

W 2. połowie śmielej w ataku zaczął poczynać sobie trzecioligowiec. W 59. min. znakomitym strzałem w okienko z 16 metrów popisał się Maciej Kot. I był remis. Pięć minut potem znów groźnie było pod bramką gości, ale tym razem Kot nie opanował piłki. Z kolei w 67. min. Pacek zamiast strzelać w dogodnej sytuacji niepotrzebnie podawał i piłkę przejął obrońca Zawiszy. W 70. min. z rzutu wolnego z17 metrów niecelnie uderzył Grzegorz Brzeziński. W ostatnim kwadransie piłkarze z Bydgoszczy mogli strzelić zwycięskiego gola, lecz zabrakło im precyzji pod bramką gospodarzy.