Olimpia Grudziądz wygrała ostatni sparing przed meczem w pierwszej lidze [wideo]

(FIAŁ)
Piłkarze Olimpii Grudziądz w sobotę zagrają pierwszy mecz o stawkę w tym roku.
Piłkarze Olimpii Grudziądz w sobotę zagrają pierwszy mecz o stawkę w tym roku. Fot. Sławomir Wojciechowski
Już w najbliższy weekend, po zimowej przerwie startują rozgrywki I ligi. Piłkarze Olimpii Grudziądz w swoim ostatnim meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego, wygrali z Rodłem Kwidzyn 2:1.

Olimpia - Rodło Kwidzyn 2:1

W grudziądzkim zespole ostatnio doszło do kolejnej zmiany kadrowej. Ekipę Dariusza Kubickiego na zasadzie wypożyczenia zasilił Kamil Kurowski, gracz Legii Warszawa. Oprócz niego, w zimowej przerwie Olimpia także zakontraktowała Sebastiana Zalepę, Patryka Skóreckiego, Rafała Babula i Patryka Urbańskiego.

RODŁO KWIDZYN - OLIMPIA GRUDZIĄDZ 1:2 (0:0)

Bramki: Jakub Dreszler 64. - Adam Cieśliński 55., Maciej Rogalski 73.

RODŁO: Wiśniewski - Szpakowski, Kalinowski, Pokwicki (82. Kida), Szarpak - Felski, Tayo (46. Myścich), Dreszler, Górka - Gretkowski (46. Torłop), Szalkowski.
OLIMPIA: Brylewski (46. Fabiniak) - Bielawski (46. Jaroch), Zalepa, Urbański (46. Piter-Bućko), Banasiak (46. Woźniak) - Szczot (46. Rogalski), Kłus (46. Łabędzki), Smoliński (46. Popović), zawodnik testowany (46. Kurowski), Skórecki (46. Kaczmarek) - Aleksander (46. Cieśliński).

Podczas wtorkowego meczu w Kwidzynie, trener Olimpii wystawił dwie różne jedenastki. Po pierwszej, bezbramkowej połowie, w drugiej do siatki gospodarzy trafili Adam Cieśliński i Maciej Rogalski, zaś Bartosza Fabiniaka pokonał Jakub Dreszler. Były zawodnik m.in. Olimpii i Startu Warlubie niedawno zasilił zespół z Kwidzyna.

Sparing z Rodłem był jedenastym, jaki Olimpia rozegrała w zimowym okresie przygotowawczym. Ich bilans to sześć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki. Zajmujący czwarte miejsce w ligowej tabeli I ligi zespół z Grudziądza w swoim pierwszym ligowym pojedynku w tym roku zmierzy się już w najbliższą sobotę na wyjeździe z Flotą Świnoujście (15.00).