Transfer Bydgoszcz wygrał wyjazdowy mecz w Radomiu

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz wygrał dzisiaj na wyjeździe w Radomiu.
Transfer Bydgoszcz wygrał dzisiaj na wyjeździe w Radomiu. Paulina Nowicka
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali z Cerrad Czarnymi Radom 3:1 na zakończenie fazy zasadniczej PlusLigi. Bydgoszczanie zajęli szóste miejsce i w fazie play-off zmierzą się z trzecim po 26. kolejkach, Lotosem Treflem Gdańsk.

Trener Heynen oszczędzał dzisiaj swoich podstawowych zawodników. Poza składem znaleźli się Jarosz i Jurkiewicz, a na parkiecie nie pojawili się także Cupković i Woicki. Zmiennicy pokazali się jednak w hali MOSiR w Radomiu z bardzo dobrej strony.

Zapis relacji na żywo: Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz na żywo

Cerrad Czarni Radom - Transfer Bydgoszcz 1:3 (25:17, 22:25, 23:25, 21:25)
CERRAD CZARNI (trener Robert Prygiel): Kampa 1, Wachnik 11, Ratajczak 11, Bołądź 22, Żaliński 12, Pliński 4, Kowalski (libero) oraz Kędzierski 1, Ostrowski 4, Grobelny 3. Punkty. Atak: 54 (54 ataki/93 wystawy - 58% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 4, po błędach rywala: 25.
TRANSFER (trener Vital Heynen): Wolański 7, Marshall 18, Nowakowski 12, Wiese 14, Murek 3, Duff 4, Bonisławski (libero) oraz Nally 5, Gunia 6. Punkty. Atak: 52 (52 ataki/109 wystaw - 48% skuteczności), blok: 9, zagrywka: 8, po błędach rywala: 23.
Sędziowali: Marek Budzik (Rybnik), Andrzej Kuchna (Bielsko-Biała).
W inauguracyjnej odsłonie, przewagę mieli radomianie. Gospodarze prowadzili od samego początku, przede wszystkim mając wysoką skuteczność w ataku - 78%, a do tego dobre zagrywki dołożyli Kampa i Ratajczak, z czym sporo problemów mieli bydgoscy zawodnicy.

Od drugiego seta, Transfer grał jednak dużo lepiej. W drugiej partii, przewaga Transferu uwidoczniła się po drugiej przerwie technicznej, w końcówce partii zrobiło się 22:17. Radomianom udało się jeszcze dojść na 22:23, jednak ostatnie akcje seta należały do bydgoszczan.

Najwięcej emocji było w trzeciej partii, w której Cerrad Czarni mieli cztery punkty przewagi (16:12 przy drugim czasie technicznym). Jednak od tego momentu, oba zespoły walczyły punkt za punkt, a w ostatnich akcjach seta, świetnie zafunkcjonował bydgoski blok, w czym brylował J. Nowakowski. W czwartym secie, bydgoscy gracze prowadzili już 14:11, przy zagrywce Łukasza Wiese, a zwycięstwo zapewnili sobie w końcówce, kiedy odskoczyli na trzy punkty przewagi, a takiej zaliczki już nie wydarli z rąk.

Pary play-off PlusLigi: (1) Asseco Resovia Rzeszów - (8) Cerrad Czarni Radom, (2) PGE Skra Bełchatów - (7) ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, (3) Lotos Trefl Gdańsk - (6) Transfer Bydgoszcz, (4) Jastrzębski Węgiel - (5) Cuprum Lubin.