Wstydliwa porażka Pałacu Bydgoszcz z Developresem Rzeszów [zdjęcia]

(FIAŁ)
Siatkarki Pałacu przegrały w Łuczniczce Developres Rzeszów.
Siatkarki Pałacu przegrały w Łuczniczce Developres Rzeszów. Dariusz Bloch
Bydgoskie siatkarki porażką zakończyły rywalizację w fazie zasadniczej OrlenLigi przed własną publicznością. W Łuczniczce, Pałac uległ dzisiaj Developresowi SkyRes Rzeszów 0:3.

Pałac Bydgoszcz-Developres Rzeszów

Pałac zajmie ostatnie miejsce po fazie zasadniczej. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego doznały dzisiaj dwudziestej porażki w tym sezonie ligowym. Za tydzień, zagrają na wyjeździe z Chemikiem Police.

Zapis relacji na żywo: Pałac Bydgoszcz - Developres SkyRes Rzeszów na żywo.

PAŁAC BYDGOSZCZ - DEVELOPRES SKYRES RZESZÓW 0:3 (15:25, 22:25, 19:25)

PAŁAC (trener Adam Grabowski): Bałdyga 2, Dybek 5, Misiuna 9, Polak 12, Fojucik 1, Skorupa 10, Korabiec (libero) oraz Biedziak, Twardowska 4, Śmieszek, Pieczka 2. Punkty. Atak: 38 (38 ataków/93 wystawy - 41% skuteczności), blok: 4, zagrywka: 3, po błędach rywalek: 11.
DEVELOPRES SKYRES (trener Mariusz Wiktorowicz): K. Filipowicz 7, Śliwińska 5, Nowakowska 11, Szeremeta 15, Mucha 10, Hawryła 7, Borek (libero) oraz P. Filipowicz, Kazała, Głaz 4, Budzoń. Punkty. Atak: 37 (37 ataków/90 wystaw - 41% skuteczności), blok: 14, zagrywka: 8, po błędach rywalek: 16.
Sędziowali: Andrzej Kileński, Sławomir Jażdżewski (obaj Olsztyn).

W inauguracyjnej odsłonie, przewaga rywalek uwidoczniła się po pierwszej przerwie technicznej. Wówczas, podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza (zadebiutował na ławce trenerskiej rzeszowianek, zastępując Marcina Wojtowicza), prowadziły 16:10, 18:11, a w końcówce partii nawet 23:13, zdobywając w tym secie aż pięć punktów bezpośrednio z zagrywki (Pałac tylko jeden).

Bardziej wyrównany był drugi set. Rzeszowianki miały co prawda trzy punkty zaliczki po swojej stronie (13:10), ale po dwóch punktowych zagrywkach Małgorzaty Skorupy, to bydgoszczanki objęły prowadzenie 15:14, a po drugiej przerwie technicznej oba zespoły toczyly wyrównaną walkę punkt za punkt. W końcówce skuteczniejsze były jednak przyjezdne, głównie dzięki skutecznym atakom Pauli Szeremety (MVP meczu).

Na początku trzeciej partii, prowadziły miejscowe. Jednak potem, ponownie siatkarki Developresu przejęły inicjatywę i w drugiej części tego seta odskoczyły na trzypunktowe prowadzenie (20:17) i nie wypuściły go z rąk, zasłużenie wygrywając w Łuczniczce za trzy punkty.