Katarzyna Suknarowska uratowała Energę Toruń w Łodzi

Katarzyna Suknarowska rozegrała najlepszy mecz w barwach Energi.
Katarzyna Suknarowska rozegrała najlepszy mecz w barwach Energi. Lech Kamiński
Rezerwowa rozgrywająca w ostatniej kwarcie ustrzeliła 16 punktów i dzięki temu Energa zdołała obronić przewagę z pierwszej połowy meczu z Widzewem.

Widzew Toruń - Energa Toruń 72:82 (12:26, 19:20, 22:18, 19:18)
WIDZEW: Rodriguez 20 (3), Okoye 14, 11 zb. Kenig 4, Boothe 6, Niedzielska 2 oraz Bilotserkivska 13 (3), Schmidt 11 (1), Jagodzińska 2, Zapart 0.
ENERGA: Reid 19 (2), 6 zb. 5 as, Pawlak 7 (1), Makowska 3 (1), A. Harris 3, R. Harris 2 oraz Suknarowska 19 (5), 4 as., Misiuk 12 (2), Jackson 10, 5 zb., Ajduković 3, Fikiel 3, Walich 1.

Statystyki drużynowe: skuteczność z gry: 35 - 39 proc., za 2: 38 - 39 proc, za 3: 29 - 38 proc., zbiórki: 41 - 53, asysty: 13 - 17, straty: 14 - 16, przechwyty: 8 - 11, bloki: 0 - 4, faule: 15 - 22.

Energa nie zachwyciła w Łodzi, ale w pierwszej połowie dominowała. W 13 minucie prowadziła 35:16 i zanosiło się na strzelecki rekord. Potem jednak mecz się wyrównał. Po przerwie wszystkie swoje punkty zdobyła Ukrainka Arina Bilotserkivska, bardzo skuteczna była rzucająca Angela Rodriguez.

Przewaga Energi topniała, w pewnym momencie było tylko 49:53. Jeszcze w ostatniej kwarcie łodzianki zbliżyły się na dystans 7 punktów, ale na więcej nie pozwoliła Suknarowska, która w tej części rzuciła 16 punktów, czterokrotnie trafiąc z dystansu (w całym meczu 5/7).