Stal Grudziądz minimalnie przegrała drugi mecz play off z Budowlanką Toruń. Będzie trzecie starcie! [zdjęcia]

(marz)
Siatkarze Stali Grudziądz mobilizowali się w przerwach, dopingowali nawzajem, kibice wspierali drużynę. Jednak w ostatnim, 5. secie zwycięstwo się wymknęło... Maryla Rzeszut
Mecz rewanżowy play off w III lidze siatkówki wygrała w Grudziądzu Budowlanka Toruń 3:2. Wyrównana gra, emocje, dramaturgia i... końcówka 5. seta jednak dla Budowlanki Toruń. Stal Grudziądz była w swojej hali faworytem, po zwycięstwie w Toruniu 3:1. Jednak goście bardzo dobrze przygotowali się do meczu.
Zawodnicy III-ligowej Stali Grudziądz przystąpili do drugiego meczu play off z wielką wolą zwycięstwa.

Stal Grudziądz - Budowlanka Toruń 2:3. Play off III ligi siatkówki

STAL GRUDZIĄDZ - BUDOWLANKA TORUŃ 2:3 (21:25, 25:23, 22:25, 25:21, 12:15).

Piotr Gabrych, trener i kapitan Stali Grudziądz tuż przed 5. setem meczu z Budowlanką Toruń Maryla Rzeszut

(fot. Maryla Rzeszut)

STAL: 2. Bartosz Kawka, 3.Konrad Biernacki, 5. Dawid Kołodziej, 6. Jarosław Radke, 8. Maciej Karolczyk, 9. Miłosz Jankowski (libero), 10.Piotr Gabrych , 11. Fabian Mattik, 12. Łukasz Mańkowski, 13. Michał Kuskowski
BUDOWLANKA:2. P. Ciechanowski, 3. P. Kozłowski, 4. D. Zieliński, 5. D. Gajewski, 6. D.Graczyk, 7. K. Owczarczyk, 8. R. Nowakowski, 9. J. Pietrykowski, 11. M. Matłosz, 13. K. Więciorowski, 14. M. Szwaba

To był mecz, w którym gra toczy się punkt za punkt. Lepiej rozpoczęli goście, którzy po porażce w swojej hali przygotowali się starannie do rewanżu.
Atutem Budowlanki jest młody, dynamiczny zespół. Walorami Stali są: doświadczenie, rutyna, charyzma Piotra Gabrycha i pomysłowe akcje.

W 2. secie gra Stali była bardziej skoordynowana i precyzyjna, dlatego grudziądzanie wyrównali na 1:1. Próbowali uzyskać przewagę w 3. secie, jednak ekipa z Torunia wydawała się grać precyzyjniej, zawodnicy byli szybcy, nieprzewidywalni.

O kilka błędów za dużo

Grudziądzanom zdarzały się błędy w zagrywce i w odbiorze. Ogromna motywacja, swoi kibice, baraże o II ligę dosłownie o krok - wszystko to sprawiło, że Stal za bardzo chciała wygrać i tym razem okazała się minimalnie gorsza. Poległa.

Trzeci mecz w Toruniu 14 lutego.

Piotr Gabrych, trener i kapitan Stali Grudziądz: - Nie tak miało być. Niestety, nasi przeciwnicy dysponowali lepszą zagrywką. Wydaje mi się, że my z kolei mamy lepszy blok. Jednak przydarzyły się nam błędy i to zaważyło na wyniku. Miało być fajnie, mieliśmy się cieszyć. Zwycięstwo było w naszym zasięgu, ale z Budowlanką tak nam się już gra: siły są wyrównane po obu stronach. Wystarczy kilka akcji i zmienia się obraz meczu. W Toruniu wygraliśmy też dzięki lepszej dyspozycji tamtego dnia. Trudno, musimy przeanalizować mecz, odbudować się i walczyć w Toruniu.