Ekspresowe zwycięstwo Energi Manekina Toruń

Chen Weixing ma już 15 zwycięstw na koncie.
Chen Weixing ma już 15 zwycięstw na koncie. Lech Kamiński
Drugi mecz w 2015 roku i drugi raz torunianie oddają rywalowi tylko jednego seta.

Energa Manekin Toruń - Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Wyniki gier: Weixing - Perek 3:0 (11:3, 11:3, 12:10), Kulpa - Szymański 3:0 (12:10, 11:9, 11:7), Chmiel - Prądzińśki 3:1 (11:3, 11:9, 8:11, 11:6)

Torunianie toczą korespondencyjny wyścig z ZOOLeszcz Gwiazdą Bydgoscz o 7. miejsce w lidze, Pogoń ma już znikome szanse na utrzymanie (do bezpiecznego miejsca traci 5 punktów), a po porażce w Toruniu degradacja wydaje się przesądzona.

Energa Manekin we wtorek rozbiła na wyjeździe Dojlidy Białystok i ten mecz miał taki sam przebieg. Tym razem jedynego seta oddał rywalom Paweł Chmiel, ale wyrównany był również pojedynek Konrada Kulpy z Filipem Szymańskim.

To był ostatni mecz torunian w tym sezonie we własnej hali. Trzy ostatnie spotkania drużyna rozegra na wyjazdach: w Rzeszowie z Politechniką (10. marca), w Zielonej Górze z Palmiarnią (24 marca) i w Bydgoszczy z ZOOLeszcz Gwiazdą (31 marca). Prawdopodobnie właśnie derby zadecydują o 7. miejscu w końcowej klasyfikacji Superligi.