Polacy z brązowym medalem Mistrzostw Świata w Katarze! [wideo]

(FIAŁ)
Ależ to był mecz w Dausze! Biało-czerwoni po dogrywce pokonali ustępujących mistrzów globu Hiszpanów 29:28 i sięgnęli po brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Katarze.

Biało-czerwoni sięgnęli po medal po sześciu latach przerwy (po raz ostatni krążek Mistrzostw Świata, nasi zawodnicy wywalczyli w 2009 roku w Chorwacji). Dzisiaj pokazali charakter i w drugiej połowie dogonili rywali.

POLSKA - HISZPANIA 29:28 po dogrywce (13:13 po 30', 24:24 po 60')

POLSKA (trener Michael Biegler): Szmal (10 obron/38 rzutów - 26% skuteczności), Wichary, Wyszomirski - Krajewski 1 gol/1 rzut, Orzechowski, Bielecki 1/7, Rojewski, Wiśniewski 4/6, B. Jurecki 2/3, M. Jurecki 3/6, Grabarczyk, Jurkiewicz 1/7, Syprzak 6/7, Daszek 3/3, Szyba 8/12, Chrapkowski 0/4. Kary: 8 minut (Wiśniewski, Syprzak, Krajewski, Szyba - po 2 minuty).

HISZPANIA (trener Manuel Cadenas): Sierra, Perez de Vargas (15 obron/44 rzuty - 34% skuteczności) - Rocas 1 gol/3 rzuty, Maqueda 3/8, Tomas 7/8, R. Enterrios 2/5, Aguinagalde 4/5, Ugalde, Andreu, Rodriguez 1/1, Canellas 0/4, Morros de Argila, Garcia 4/7, Rivera Folch 5/6, Guardiola 1/1, Dujshebaev 0/2. Kary: 2 minuty (R. Enterrios - 2 minuty).

Sędziowali: Gjeding i Hansen (obaj Dania). Widzów: 9.400.

Zapis relacji na żywo: Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej. Polska - Hiszpania
Polacy świetnie rozpoczęli to spotkanie, bowiem od samego początku znakomicie grali w obronie, a do tego dołożyli serię bramek, prowadząc 3:0, 4:1, 6:2, 8:5. Przydarzały się jednak naszym graczom także straty w ataku, co rywale wykorzystali, doprowadzając do remisu 13:13. Ustępujący mistrzowie globu prowadzili za to niemal przez całą drugą połowę. W pewnym momencie odskakując na trzy gole przewagi (21:18 po trafieniu Victora Tomasa). Jednak w naszym zespole świetnie grał Michał Szyba. To jego trafienie równo z końcową syreną dało remis 24:24 i nasi gracze doprowadzili do dogrywki.

W niej, długo trwała wyrównana walka. Po pierwszej części dogrywki był remis 26:26, ale w drugiej ważne gole rzucił z koła Kamil Syprzak. Rywale za wszelką cenę zamierzali doprowadzić do remisu, ale ponownie świetnie i czujnie biało-czerwoni zagrali w defensywie.