Trener Elmedin Omanić przed derby: - Zagrywki Artego znamy lepiej niż własne

Czy Elmedin Omanić przechytrzy po raz trzeci w tym sezonie trenera Artego Tomasza Herkta? Jarosław Pruss
W niedzielę trzecie w tym sezonie derby koszykarek Artego - Energa. Na razie górą są torunianki, które pokonały rywalki w lidze i półfinale Pucharu Polski.

Obie drużyny w tabeli dzieli jedynie punkt. Artego wyprzedzi Energę, jeśli wygra derby różnicą 22 punktów, bo tak "Katarzynki" triumfowały u siebie 92:71. - Dla nas to mecz za 6, a dla Artego za 9 punktów. Trzeba jednak uważać także w innych meczach, żeby gdzieś po Eurolidze nie pojechać do Rybnika czy Siedlec i tam nie stracić punktów. Jeśli jednak wygramy w Bydgoszczy, to już prawie będziemy na 2. miejscu - przyznaje trener Elmedin Omanić.

Torunianki już dwa razy pokonały lokalnego rywala w tym sezonie. Tydzień temu ograły Artego w jego hali w półfinale Pucharu Polski, choć w 1. połowie przegrywały już 17 punktami. Dla kogo te doświadczenia mogą okazać bardziej korzystne? - Przygotujemy się dobrze, ale raczej trudno spodziewać się nowych rozwiązań w obu zespołach. Artego będzie grało swoją koszykówkę, którą dobrze znamy. Nie możemy zagrać tak słabej 1. kwarty i pozwolić rozpędzić się gospodyniom. Myślę, że moje dziewczyny znają już lepiej zagrywki Artego niż nasze własne. Na Bałkanach jest takie powiedzenie: najpierw skocz, a potem krzycz hop. Nie chcę mówić, gdzie wygramy. Porażka w Bydgoszczy 10 punktami nie będzie przecież żadną niespodzianką, to porównywalne zespołu. Puchar Polski na pewno dodał nam pewności, czujemy, że jesteśmy już bliżej Wisły - dodaje szkoleniowiec.

Początek meczu w niedzielę o godz. 17.00.