Mistrzostwa Świata piłkarzy ręcznych. Polska w półfinale! [wideo]

(FIAŁ)
Po raz ostatni,o medale nasi szczypiorniści walczyli w 2009 roku podczas Mistrzostw Świata w Chorwacji. Dzisiaj podopieczni Michaela Bieglera po zwycięstwie 24:22 nad Chorwatami ponownie powalczą o medale.

W piątkowym półfinale biało-czerwonych czeka starcie z Katarem. Gospodarze tegorocznego mundialu, wygrali w równolegle rozegranym ćwierćfinale z Niemcami 26:24.

Dziś nasi gracze po raz kolejny pokazali na tym turnieju charakter. W meczu z Chorwatami do przerwy prowadzili 12:10, głównie dzięki niezłej grze naszych skrzydłowych. Ponadto nieźle w bramce spisywał się Szmal, który obronił kilka groźnych rzutów rywali (w tym dwa karne).

Na początku drugiej połowy sygnał do odrabiania strat dał przeciwnikom Domagoj Duvnjak, który rzucił cztery gole z rzędu. Polacy nie mieli pomysłu na skonstruowanie skutecznej akcji. Ponownie popełniali sporo błędów w kontratakach, a do tego dobrą zmianę dał w bramce rywala Ivić. Jednak decydujące fragmenty na swoją korzyść rozstrzygnęli biało-czerwoni.