Transfer Bydgoszcz pokonał Cuprum Mundo Lubin [zapis relacji na żywo, zdjęcia, wideo]

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz pokonał Cuprum Mundo Lubin.
Transfer Bydgoszcz pokonał Cuprum Mundo Lubin. Jarosław Pruss
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali we własnej hali z Cuprum Mundo Lubin 3:1 w najciekawszym meczu 21. kolejki PlusLigi. Przed bydgoszczanami teraz dwa wyjazdowe starcia.

Transfer Bydgoszcz-Cuprum Lubin

Transfer Bydgoszcz - Cuprum Mundo Lubin 3:1 (25:17, 13:25, 25:14, 25:19)

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 1, Nally 1, Duff 8, Jarosz 15, Cupković 15, Gunia 14, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Marshall 6, Waliński, Wolański, Jurkiewicz. Punkty. Atak: 38 (38 ataków/82 wystawy - 46% skuteczności), blok: 19, zagrywka: 3, po błędach rywala: 28, przyjęcie zagrywki: 58%, w tym 40% perfekcyjnego.
CUPRUM MUNDO (trener Gheorghe Cretu): Łomacz 1, Łapszyński 9, Kadziewicz 4, Sz. Romać 16, Trommel 8, Pashytskyy 7, Rusek (libero) oraz Michalski 3, Siezieniewski 2, Gorzkiewicz, Gromadowski 1. Punkty. Atak: 40 (40 ataków/106 wystaw - 38% skuteczności), blok: 5, zagrywka: 6, po błędach rywala: 24, przyjęcie zagrywki: 48%, w tym 25% perfekcyjnego.

Sędziowali: Maciej Twardowski (Radom), Paweł Burkiewicz (Kraków).

Zapis relacji na żywo: .Transfer Bydgoszcz - Cuprum Mundo Lubin
Bydgoszczanie zdominowali lubinian w inauguracyjnym secie. Świetnie gospodarze wypadli zwłaszcza w bloku (zdobyli nim aż 8 punktów, z czego 5 - środkowy Dawid Gunia).

Drugi set był jednak zupełnie inny. To goście zaczęli tę odsłonę dużo lepiej. Prowadzili 5:0, 8:2, 11:4, 19:12, grając przede wszystkim dużo skuteczniej w ataku (54% skuteczności Cuprum, przy tylko 12% Transferu).

Trzecia partia ponownie należała do zespołu bydgoskiego. Transfer prowadził od początku, a serią zagrywek na samym początku seta popisał się Cupković. Lubinianie nie byli w stanie nawiązać skutecznej walki z Transferem. Przez moment w czwartym secie, Cuprum stawiał opór, bo toczył walkę punkt za punkt. Jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną, miejscowi odskoczyli na cztery punkty przewagi (16:12) i pewnie wygrali mecz za trzy punkty.