Pałac walczył, ale przegał w Atlas Arenie. Beef Master Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0

(FIAŁ)
Siatkarki Pałacu przegrały w Łodzi.
Siatkarki Pałacu przegrały w Łodzi. Jarosław Pruss/archiwum
Bydgoskie siatkarki przegrały siedemnasty mecz w tym sezonie OrlenLigi. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego w wyjazdowym starciu uległy w trzech setach Beef Master Budowlanym Łódź.

Beef Master Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:23, 25:21)

BEEF MASTER BUDOWLANI (trener Błażej Krzyształowicz): Kajzer, Ściurka 11, Pycia 6, Popović 20, Sieczka 1, Polańska 9, Courtois (libero) oraz Śliwa 2, Skrzypkowska 5, Grajber, Sikorska 2. Punkty. Atak: 43 (43 ataki/111 wystaw - 39% skuteczności), blok: 9, zagrywka: 4, po błędach rywalek: 19, przyjęcie zagrywki: 53%, w tym 26% perfekcyjnego.
PAŁAC (trener Adam Grabowski): Biedziak 3, Twardowska 8, Misiuna 8, Czyżnielewska 10, Polak 10, Skorupa 6, Korabiec (libero) oraz Bałdyga, Dybek 3, P. Nowakowska, Śmieszek, Fojucik 2. Punkty. Atak: 39 (39 ataków/113 wystaw - 35% skuteczności), blok: 6, zagrywka: 5, po błędach rywalek: 16, przyjęcie zagrywki: 49%, w tym 15% perfekcyjnego.
Sędziowali: Andrzej Kobienia (Opole), Sławomir Gołąbek (Kędzierzyn-Koźle).

Link do relacji na żywo: Beef Master Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz na żywo.
W inauguracyjnej partii łodzianki prowadziły od samego początku. Było 6:1, 9:2, 12:4, 14:9 dla gospodyń, ale tuż przed drugą przerwą techniczną, bydgoszczankom udało się zdobyć cztery punkty z rzędu i zbliżyć się na punkt straty (14:15). Następnie było 20:19 po asie serwisowym Czyżnielewskiej. W końcówce gospodynie, głównie za sprawą Sanji Popović (MVP meczu), miały trzy piłki setowe i wygrały partię 25:22.

Pałac przez krótki moment w drugim secie prowadził (3:1), ale podopiecznym Błażeja Krzyształowicza szybko udało się odrobić stratę i wyjść na prowadzenie. Jeszcze po skutecznym ataku Polak i asie serwisowym Misiuny był remis 15:15. Podobnie, jak w pierwszej odsłonie, tak i w tej, bydgoskie zawodniczki popełniły jednak kilka błędów (m.in. podwójnego odbicia piłki), przez co przegrały seta 23:25.

W decydującej partii prowadzenie łodzianek nie podlegało dyskusji. Miejscowe szybko wypracowały sobie kilkupunktową zaliczkę (5:1, 8:3, 12:7, 15:9) i kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, odnosząc pewne zwycięstwo za trzy punkty.