Smutne pożegnanie z ligą Krajny Sępólno

Piotr Pubanz
Fragment meczu kadetek Krajny (ciemne stroje) z Aleksandrią.
Fragment meczu kadetek Krajny (ciemne stroje) z Aleksandrią. Piotr Pubanz
Trzecioligowi siatkarze Krajny Sępólno porażką z LZS Jastrzębie zakończyli tegoroczny sezon. Podopieczni Dariusza Głazika zajęli ostatnią lokatę w lidze i jako jedyni nie zakwalifikowali się do fazy play off.

KRAJNA SĘPÓLNO - LZS JASTRZĘBIE 0:3 (16:25, 22:25, 25:27)

W przedsezonowych rozważaniach ten mecz miał decydować, która z obu ekip wywalczy w lidze 4. lokatę, dającą prawo gry w fazie play off. Jednak już wcześniej krajanie zaprzepaścili szansę na dalszą grę w lidze, a w ostatniej kolejce potwierdzili, że miejsce w play off im się nie należało.
W Sępólnie nikt nie przypuszczał, że goście zdołają zwyciężyć krajan w ich hali 3:0. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna. Przyjezdni bardzo łatwo poradzili sobie z gospodarzami w pierwszym secie, a potem spokojnie grali swoje. Trochę emocji było w ostatniej odsłonie meczu, ale w konsekwencji Jastrzębie i tak nie pozwoliło sobie na stratę choćby seta. Tak więc krajanie bardzo szybko pożegnali się z ligą, zdobywając w 8 meczach tylko punkt, kolejny sezon będąc tłem dla pozostałych ekip w III lidze.

W innym meczu 10. kolejki Budowlanka Toruń pokonała Stal Grudziądz 3:2 (18:25, 26:24, 22:25, 25:19, 15:8).

1. NTS Trójka Nakło 8 22 24-7
2. Budowlanka Toruń 8 13 17-16
3. Stal Grudziądz 8 12 18-16
4. LZS Jastrzębie 8 12 17-17
5. Krajna Sępólno 8 1 4-24
Grające w słabszej grupie ligi kadetek siatkarki Krajny, zgodnie z przewidywaniami nie dały najmniejszych szans rywalkom z Aleksandrowa Kujawskiego. Młode siatkarki z Sępólna przeważały w każdym secie, pewnie inkasując 3 punkty. W niedzielę krajanki wyjeżdżają do Grudziądza, gdzie zmierzą się z najsłabszą ekipą ligi. W innym meczu tej kolejki, Polonia Bytoń wygrała ze Stalą Grudziądz 3:0 (25:7, 25:19, 25:15). Pauzowała MLKS-TPS Tucholanka Europrojekt Tuchola.