Polscy laskarze bez porażki w Lidze Światowej

Polacy turniej w Singapurze rozpoczęli od pokonania Meksyku.
Trzy zwycięstwa dały Polakom 1. miejsce w grupie podczas 2. rundy Ligi Światowej w Singapurze. Do upragnionego celu brakuje jeszcze dwóch wygranych.

Turniej w Singapurze to część kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Aby dalej liczyć się w grze o wyjazd do Brazylii Polacy muszą uplasować się w czołowej trójce. Na razie biało-czerwoni konsekwentnie realizują plan i po trzech zwycięstwach w grupie zapewnili sobie awans do ćwierćfinału turnieju.

Polacy rozpoczęli zawody w Singapurze od efektownego zwycięstwa 6:0 z Meksykiem (bramki Tomasz Górny 2, Piotr Kozłowski 2, Krystian Makowski, Paweł Bratkowski), potem w kluczowym meczu 3:2 wyżej notowaną Japonię. Bohaterem dnia był tym razem Makowski. Azjaci prowadzili 2:0 do 43. minuty, ale Polacyt w ciągu 11 kolejnych minut strzelili 3 gole. Najpierw remis, a potem zwycięstwo zapewnił naszej drużynie własnie napastnik Pomorzanina. Ostatnie spotkanie z Bangladeszem było już wyłącznie formalnością. Polska wygrałla 5:0, a tym razem błysnął Bratkowski, autor trzech trafień, kolejne dołożyli Kozłowski i Adam Chwalisz.

Nasz zespół tym samym wygrał grupę B i w ćwierćfinale w czwartek zmierzy się z ostatnim zespołem grupy A, wszystko wskazuje na to, że będzie to Singapur