Olimpia/Unia Grudziądz wygrywa w Holandii 3:0! Jest jedną nogą w półfinale Pucharu Europy

Maryla Rzeszut
Wang Yang (Olimpia/Unia Grudziądz) zwyciężył w Zoetermeer bezapelacyjnie. Pokonał Rajko Gommersa 3:0 (2,8,6). Piotr Bilski
Triumf grudziądzkiej drużyny w Zoetermeer w Holandii! Olimpia/Unia zdecydowanie pokonała ekipę Enjoy&Deploy Taverzo i musi teraz wygrać u siebie, 25 stycznia, by znaleźć się w półfinale Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU).

ENJOY&DEPLOY TAVERZO - OLIMPIA/UNIA GRUDZIĄDZ 0:3

Benedek Olah - Huang Sheng Sheng 1:3 (-6, 10,-5,-10)
Rajko Gommers - Wang Yang 0:3 (-2,-8,-6)
Trinko Keen - Patryk Zatówka 0:3 (-14,-11,-10)
Drużyna Olimpii/Unii Grudziądz, zgodnie z oczekiwaniami, pokonała 3:0 holenderską ekipę Enjoy&Deploy Taverzo. Był to pierwszy mecz ćwierćfinałowy Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU).

Grudziądzanie oddali gospodarzom tylko jednego seta. Bendek Olah "urwał" jednego seta Huangowi. W pozostałych partiach tenisiści stołowi Olimpii/Unii wygrywali zdecydowanie, chociaż bardzo wyrównany pojedynek stoczył na koniec meczu Patryk Zatówka. Trinko Keen stawiał mu niesamowity opór. Każdy set zakończył się dopiero na przewagi. Trinko Keen to najlepszy tenisista stołowy w historii Holandii, chociaż karierę reprezentacyjną zakończył w 2008 r., wciąż utrzymuje wysoką formę.

W meczu rewanżowym, w swojej hali w Grudziądzu (odbędzie się 25 stycznia) są murowanymi faworytami. Tylko krok dzieli Olimpię/Unię od półfinału w ETTU Cup.