Artego Bydgoszcz wywiozło punkty z Konina

(as)
Julie McBride była za szybka dla rywalek z Konina
Julie McBride była za szybka dla rywalek z Konina Archiwum
Mimo wzmocnień rywalek, bydgoszczanki wygrały dość pewnie i zajmują 3. lokatę w tabeli za Wisłą i Energą.

BASKET KONIN - ARTEGO BYDGOSZCZ 74:88 (16:21, 13:16, 25:28, 20:23)

BASKET: Ellenberg 16, Taylor 14 (2), 6 as., 4 prz., Brown 13, 8 zb., 3 prz., Urbaniak 10 (2), Dąbek 10, 12 zb. oraz Visgaudaite 8 (2), Płóciennik 2, Baletić 1, Kaja 0.
ARTEGO: McBride 23 (4), 5 zb., 3 as., Mowlik 12 (4), Carter 12, 10 zb., 3 as., Quinn 10, Koc 5 oraz Gatling 9, 7 zb., Krężel 9 (1), Morris 7 (1), Bekasiewicz 1.

Pierwsze minuty były wyrównane, a Basket prowadził nawet 4 pkt. Do 6 pkt. McBride w 1. kwarcie niespodziewanie dorzuciła się jednak Quinn i przewaga zaczęła rosnąć. Amerykanka zdobyła w kilka minut aż 10 pkt. i zrobiło się 8:14 oraz 16:21. W 2. odsłonie w swoim stylu z dystansu trafiła Mowlik, a z ławki dobre wejście miała Morris (7 pkt.). Co prawda za 3 pkt. odgryzały się Visgaudaite i Urbaniak, nieźle grały Taylor i Brown, ale Artego spokojnie prowadziło.

Najgoręcej zrobiło się w 3. odsłonie, bo rywalki z impetem zaatakowały. W 34. min po akcji Ellenberg (7/12) zeszły nawet na 63:68, a później na 67:73 (wolny Dąbek), ale natychmiast odpowiadała liderka ekipy gości - McBride (8/12 z gry). W końcówce rywalki faulowały, a z linii nie myliły się praktycznie mniej skuteczne z gry Carter (3/6 za 2, 6/8 za 1)i Koc (0/5 i 5/6).

- Do 35. minuty nie mogliśmy być pewni wygranej. Mamy nowych graczy, musimy stworzyć system. Konin jest również odmienioną drużyną i myślę, że pasmo porażek w ich przypadku się skończy - podsumował spotkanie trener Artego Tomasz Herkt.