Transfer Bydgoszcz bez straty seta wygrał w Bielsku-Białej!

(FIAŁ)
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali w Bielsku-Białej.
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali w Bielsku-Białej. Jarosław Pruss
Siatkarze Transferu Bydgoszcz wygrali za trzy punkty wyjazdowy mecz z BBTS-em Bielsko-Biała. Dzięki takiemu wynikowi, drużyna trenera Vitala Heynena obroniła czwarte miejsce w ligowej tabeli.

BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz 0:3 (23:25, 15:25, 23:25)

BBTS (trener Piotr Gruszka): Neroj 5, Kapelus 7, Sobala 3, Gonzalez 4, Ferens 11, Polański 4, Dębiec (libero) oraz Pilarz, Bućko 4, Kwasowski 2, Błoński, Buniak 3. Punkty. Atak: 36 (36 ataków/76 wystaw - 47% skuteczości), blok: 4, zagrywka: 3, po błędach rywala: 18, przyjęcie zagrywki: 44%, w tym 29% perfekcyjnego.
TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki, Cupković 15, Duff 1, Jarosz 12, Marshall 1, Gunia 11, Murek (libero) oraz Waliński 11, Jurkiewicz 5, Wolański. Punkty. Atak: 44 (44 ataki/81 wystaw - 54% skuteczności), blok: 7, zagrywka: 5, po błędach rywala: 19, przyjęcie zagrywki: 47%, w tym 29% perfekcyjnego.
Sędziowali: Marek Heyducki (Puck), Piotr Skowroński (Gdańsk).

Zapis relacji na żywo: BBTS Bielsko-Biała - Transfer Bydgoszcz na żywo.

Bielszczanie w pierwszym secie stoczyli wyrównaną walkę z Transferem. Gospodarze w inauguracyjnej partii przegrywali na początku 4:8, ale potem wyszli na jednopunktowe prowadzenie i taki stan rzeczy utrzymywał się niemal do końca pierwszego seta. Końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak gracze Transferu.
Drugi set zdecydowanie należał pod dyktando drużyny trenera Heynena. Bydgoszczanie od samego początku narzucili swój styl gry i prowadzili od pierwszej akcji w tej partii. Gra bielszczanom się nie układała. Zwłaszcza jeśli chodzi o przyjęcie zagrywki i pomyłki w ataku (dziesięć punktów po własnych błędach BBTS oddał w tym secie Transferowi).

Trzecia partia była ponownie wyrównana. BBTS prowadził na początku, ale Transfer na drugiej przerwie technicznej wygrywał 16:15. W końcówce bydgoszczanie mieli nawet trzy piłki meczowe, głównie dzięki punktowym i mocnym zagrywkom Cupkovicia. Gospodarzom udało się odrobić dwa punkty, lecz skuteczny atak Jarosza dał bydgoszczanom zwycięstwo w tym pojedynku.