Sparing na remis. Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1 [wideo, zdjęcia]

(FIAŁ), (DARK), (STYK)
Testowany Stefan Denkowicz.
Testowany Stefan Denkowicz. Fot. Dariusz Bloch
Piłkarze bydgoskiego Zawiszy w swoim pierwszym meczu sparingowym, zremisowali na własnym boisku z pierwszoligową Olimpią Grudziądz 1:1.
Radość w zespole Zawiszy po strzeleniu bramki

Sparing Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1

Zawisza Bydgoszcz - Olimpia Grudziądz 1:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Sebastian Ziajka 47. - bez asysty, 1:1 Dariusz Kłus 84. - bez asysty.
ZAWISZA (trener Mariusz Rumak): Witan - Wójcicki (46. Ciechanowski), Widelski, Maricić, Pulhac (46. Ziajka) - Drygas, Majewski (65. Kamiński) - Denković, Masłowski (65. Kone), Kamiński - Świerczok (46. Porcellis).
OLIMPIA (trener Dariusz Kubicki): Wróbel - Jaroch, Zalepa, Piter-Bućko, Banasiak - Smoliński, Popović, Igor Szopa, Suchocki - Rogalski (30. Szczot), Cieśliński (22. Trzepacz).
II POŁOWA: Szulc (67. Brylewski) - Bielawski, Łabędzki, Urbański, Gretkowski - Kłus - Sandrowski, Wolski, Skórecki, Szczot (60. Kaczmarek) - Aleksander (67. Babul).
Sędziował: Adam Lyczmański (Bydgoszcz).
Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Najlepszą okazję dla gości miał Maciej Rogalski, który poradził sobie z defensywą Zawiszy, ale uderzył ponad bramką Witana. Wodpowiedzi dwukrotnie na bramkę Olimpii uderzał Sebastian Kamiński. Jego strzały obronił jednak Michał Wróbel.

Na początku drugiej połowy, prowadzenie bydgoszczanom dał Sebastian Ziajka, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z ok. 20 metrów. Bliski podwyższenia prowadzenia gospodarzy był Kamil Drygas, lecz po jego strzale piłkę wybił Dariusz Kłus. Następnie, znakomitą indywidualną akcją popisał się testowany Denković, którego pochwalił nawet trener Rumak, ale w samej końcówce to Olimpia po przypadkowej akcji doprowadziła do remisu. Piłkę wybijał Ciechanowski, ale zrobił to na tyle niefortunnie, że ta odbiła się od nogi Dariusza Kłusa i przelobowała Witana.

We wtorek, Zawiszę czekają dwa sparingi: z Chojniczanką Chojnice (11.00) i Wisłą Płock (13.30).