Polska - Słowacja 28:20 na inaugurację turnieju Christmas Cup

(FIAŁ)
Turniej w katowickim Spodku jest dla podopiecznych Michaela Bieglera jednym z ostatnich sprawdzianów przed styczniowymi Mistrzostwami Świata w Katarze. Dzisiaj, biało-czerwoni wygrali w Katowicach ze Słowacją 28:20.

Turniej Christmas Cup śmiało można nazwać turniejem Grupy Wyszehradzkiej, bowiem oprócz Polski i Słowacji, w Katowicach grają także reprezentacje Czech i Węgier (w niedzielnym meczu tych dwóch reprezentacji był remis 26:26).

Zapis relacji online Polska - Słowacja.
Dzisiaj, nasi szczypiorniści pewnie pokonali Słowaków. Już do przerwy, podopieczni trenera Bieglera prowadzili różnicą pięciu bramek (15:10), a następnie to prowadzenie powiększali. Poza tym, bardzo dobrą zmianę dał dzisiaj Marcin Wichary, który na początku drugiej połowy obronił kilka rzutów rywali. Ci nie mieli już argumentów na podjęcie równorzędnej walki z Polakami.

Biało-czerwoni jutro zmierzą się z Czechami (20.30), a we wtorek z Węgrami (19.00).