Roltex Zawisza Sulechów pierwszy w I lidze kobiet na koniec 2014 roku

Siatkarki z Sulechowa rok 2014 kończą na 1. miejscu w tabeli I ligi
Siatkarki z Sulechowa rok 2014 kończą na 1. miejscu w tabeli I ligi Sławomir Wojciechowski
Tylko dobę cieszyły się siatkarki Budowlanych Volley Toruń z pozycji lidera. W sobotę wróciły na 3. miejsce, bo swoje spotkania wygrały rywalki z Sulechowa i Łodzi.

13. kolejka w I lidze kobiet rozgrywana jest na raty. Rozpoczął ją wtorkowy mecz w Świeciu, w którym Joker Mekro pokonał SMS PZPS Szczyrk 3:1. W piątek grał drugi zespół z naszego województwa. Budowlani Volley Toruń wygrali u siebie z AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:1. Torunianki wróciły na 1. miejsce w tabeli. I czekały na to, co stanie się w sobotę w Sulechowie i Warszawie. Tam jednak nie było niespodzianek.

Roltex Zawisza Sulechów zwyciężył we własnej hali KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna 3:1 (26:24, 25:21, 23:25, 25:22). Sulechowianki zrewanżowały się beniaminkowi za sensacyjną porażkę w 1. rundzie. Jednak wygrana nie przyszła łatwo. W 1. secie przyjezdnym zabrakło odrobiny szczęścia, bo miały w górze piłkę setową, ale ostatecznie przegrały 24:26. Druga partia była pod kontrolą Zawiszy, choć Ślązaczki wybroniły trzy setbole przy 24:18. W secie nr 3 wynik na styku był do 16:14 dla zawiszanek. Potem sulechowianki dopadł kryzys. Straciły 5 "oczek" z rzędu. I już do końca nie udało im się odrobić strat. Czwarty set wcale nie musiał być ostatnim. Do 20:20 trwała wymiana ciosów. Później jednak gospodynie uciekły na dwa punkty. Przewagi już nie oddały wygrywając 25:22. Zawisza powrócił na fotel lidera.

Beniaminki zwyciężają

Wiceliderem po 13. kolejce pozostał ŁKS Commercecon Łódź, który w sobotę odniósł 12 zwycięstwo z rzędu. Łodzianki w stolicy pokonały Spartę Warszawa 3:1. Warszawiankom udało się urwać beniaminkowi jedynie 2. seta.
Najwięcej emocji było wczoraj w Mysłowicach, gdzie Silesia-Volley dopiero po tie-breaku uległa Ekstrimowi Gorlice 2:3. Silesianki mogły pokusić się o kolejne zwycięstwo z rzędu. I to za 3 punkty. Prowadziły w setach 2:1, a w 4. partii nie wykorzystały dwóch meczboli (24:23, 25:24). I to się zemściło. W tie-breaku Ekstrim szybko odskoczył na 7:2 i 8:3. Po zmianie stron gorliczanki kontrolowały wynik wygrywając ostatecznie 15:7. Ekstrim jest czwarty, ale nad Jokerem Mekro ma już tylko 4 punkty przewagi. Oba zespoły zmierzą się ze sobą w pierwszym spotkaniu noworocznym (10 stycznia).
Szósty mecz 13. kolejki KS Murowana Goślina - Nike Węgrów odbędzie się dopiero 7 lutego.

Wyniki 13. kolejki: Joker Mekro Świecie - SMS PZPS Szczyrk 3:1 (16, -25, 20, 16), Silesia Volley Mysłowice - Ekstrim Gorlice 2:3 (21, -24, 20, -25, -7), Sparta Warszawa - ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (-19, 22, -22, -19), Roltex Zawisza Sulechów - KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna 3:1 (24, 21, -23, 22), Budowlani Volley Toruń - AZS PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno 3:1 (22, 18, -16, 17). Mecz KS Murowana Goślina - Sokołów S.A. Nike Węgrów przełożono na 7 lutego 2015 r.

1. Roltex Zawisza Sulechów 13 32 34:12
2. ŁKS Commercecon Łódź 13 31 36:14
3. Budowlani Toruń 13 30 36:16
4. Ekstrim Gorlice 13 27 33:19
5. Joker Mekro Świecie 13 23 30:26
6. KS JB PLKS Pszczyna 13 20 24:24
7. Sokołów Nike Węgrów 12 19 23:22
8. KS Murowana Goślina 12 15 21:28