MMP U-20 w futsalu. Unisław Team czwarty, mistrzem Rekord Bielsko-Biała

Unisław Team PBDI - czwarty zespół MMP U-20 w futsalu
Unisław Team PBDI - czwarty zespół MMP U-20 w futsalu Facebook Unisław Team
Triumfem Rekordu Biała Podlaska zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-20 w futsalu, które od piątku do niedzieli rozgrywane były w Unisławiu. Gospodarze uplasowali się tuż za podium.

W ćwierćfinale Unisław Team PBDI pokonał po emocjonującym spotkaniu AZS UMCS Lublin 4:3 (3:2). Pierwsi gola strzelili akademicy, ale szybko, i to dwa razy, odpowiedział Krystian Belzyt. W 11. min. AZS wyrównał, lecz tuż przed przerwą gospodarze wywalczyli rzut karny przedłużony. Tego na trzecią bramkę zamienił Jakub Piotrowski. Występujący na co dzień we Wdzie Świecie zawodnik w 18. min. podwyższył wynik na 4:2. Cztery minuty potem lublinianie złapali kontakt. Końcówka meczu była nerwowa, ale miejscowi utrzymali prowadzenie awansując tym samym do strefy medalowej.

Dwie porażki na koniec

W dwóch ostatnich spotkaniach turnieju podopieczni Jerzego Siemienieckiego doznali porażek. Najpierw w półfinale ulegli Rekordowi Bielsko-Biała 3:5 (2:3). Zaczęło się dobrze, bo miejscowi dwa razy obejmowali prowadzenie w 1. i 4. min. Najpierw po strzale samobójczym Łukasza Biela, a potem po trafieniu Rafała Szatkowskiego. Jednak rywale w 9. min. już mieli bramkę przewagi. Przed przerwą mógł wyrównać Jakub Piotrowski, ale tym razem nie wykorzystał rzutu karnego przedłużonego. Pechowa dla zespołu z Unisławia okazała się 17. min., w której stracili dwa kolejne gole. I przegrywali już 2:5. Wynik ustalił w 23. min. pięknym uderzeniem zza pola karnego Piotr Kaczkowski.

W meczu o brąz Unisław Team przegrał z MKF Miasto Solne Wieliczka 0:4. Wszystkie bramki padły w ostatnich 8 minutach. Najpierw w 16. min. unisławianie przysnęli przy rzucie rożnym. Drugi gol padł 90 sekund później z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką. Dwie ostatnie bramki dla MKF zdobyte zostały po akcjach. Unisław Team PBDI skończył mistrzostwa na 4. miejscu. Należy uznać je za sukces, choć zapewne właściwym ukoronowaniem dobrego turnieju byłby brązowy medal.

Pierwszy raz Rekordu

Mistrzem kraju dwudziestolatków został Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Wisłę Kraków 4:1 (2:1). Losy tytułu rozstrzygnęły się między 19 a 23 minutą, gdy Rekord przy prowadzeniu 2:1 strzelił dwa ostatnie gole tych mistrzostw. Klub z Bielsko-Białej po raz pierwszy w historii zdobył złoty medal w tej kategorii wiekowej.

Wyniki - ćwierćfinały: Wisła Krakbet Kraków - BSF Bochnia 1:1 (1:1, 1:1) po dogr. - karne 3:1, MKF Solne Miasto Wieliczka - CityZen Poznań 4:0 (3:0), Rekord Bielsko-Biała - Junior Hurtap Łęczyca 5:3 (3:3, 1:0) po dogr., Unisław Team - AZS UMCS Lublin 4:3 (3:2) - Krystian Belzyt 2, Jakub Piotrowski 2 (UT).

Półfinały: Wisła Krakbet Kraków - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2 (1:0), Rekord Bielsko-Biała - Unisław Team 5:3 (3:2) - Łukasz Biel (samob.), Rafał Szatkowski, Piotr Kaczkowski (UT).

Mecz o 3. miejsce: MKF Solne Miasto Wieliczka - Unisław Team 4:0 (0:0) - Kamil Kłoda 2, Aleksander Ślęczka, Krystian Grochalski.

Mecz o 1. miejsce: Wisła Krakbet Kraków - Rekord Bielsko-Biała 1:4 (1:2) - Jakub Mordec oraz Łukasz Biel 2, Szymon Szymański, Mateusz Gałdyn.

MVP turnieju wybrano Mikołaja Zastawnika (Wisła Krakbet Kraków). Z kolei królem strzelców mistrzostw został Łukasz Biel z Rekordu, który strzelił 10 goli. Natomiast najlepszym bramkarzem był Kamil Lasik (Wisła Krakbet Kraków).