Astoria rozbiła w Bydgoszczy faworyzowanego Sokoła Łańcut! [zdjęcia, wideo]

(as), (STYK)
Tomasz Prostak zagrał znów bardzo dobry mecz w barwach Astorii.
Tomasz Prostak zagrał znów bardzo dobry mecz w barwach Astorii. Paweł Skraba
Trener Przemysław Gierszewski zapowiadał niespodziankę na pożegnanie starego roku, ale sam chyba się nie spodziewał, że jego podopieczni zdemolują aż tak rywala z Łańcuta. Astoria 1. rundę kończy niezłym bilansem 6-7.

Astoria Bydgoszcz - Sokół Łańcut

ASTORIA BYDGOSZCZ - SOKÓŁ ŁAŃCUT 75:60 (13:19, 19:5, 29:10, 14:26)

ASTORIA: Prostak 19 (3), 5 zb., 6 as., Dymała 17 (2), 3 as., 4 prz., Szyttenholm 10, Laydych 6 (2), Obarek 0 oraz Krzywdziński 8 (2), 3 as., Kutta 7 (1), 6 zb., 3 as., Barszczyk 5, Fatz 3, Robak 0, Frąckiewicz 0, Łucka 0.
SOKÓŁ: Pisarczyk 14, 7 zb., 3 prz., Rduch 12 (2), Kulikowski 10, 10 zb., Szpyrka 12, Fortuna 0, 7 zb., 3 as. oraz Pławucki 10 (2), 3 as., Buszta 3 (1), Wrona 2, 5 zb., Balawander 0, Klima 0.

Sokół był absolutnym faworytem - przegrał tylko 2 z 12 spotkań i to niewielką różnicą w Ostrowie i Krośnie. Zaczął jak faworyt, bo po 5 minutach prowadził 11:0! Takie otwarcie chyba za bardzo rozkojarzyło gości. Astoria zaczęła gonić, a nadzieję dał Barszczyk, który zdobył 4 pkt. z rzędu na 13:19. To co działo się przez kolejne niemal 20 minut to nokaut w wykonaniu gospodarzy. Znakomita obrona, wysoka skuteczność, zatrzymanie liderów gości, z kolei bydgoszczanie grali w ataku jak natchnieni. Od 9:19 doprowadzili do 24:21, potem do 43:24 w 23. min. W 29. min było już 58:30! W 31. min po 5 pkt. Prostaka 66:36 i ekipa z Łańcuta była zdruzgotana.

Więcej o meczu, ciekawostki statystyczne i wypowiedzi po meczu w poniedziałkowym, papierowym wydaniu "Pomorskiej". Zapraszamy do lektury!