Przez cztery miesiące grali w ping ponga [zdjęcia]

Szymon Cieślak
Zwycięzcy w kategorii mężczyzn powyżej 40 roku życia. Nagrodę z rąk Jerzego Śniadeckiego, dyrektora MOS odbiera Mirosław Narbutowicz. Szymon Cieślak
Zakończył się reaktywowany po wielu latach turniej Ping Pong Grand Prix 2014. Wszystko wskazuje na to, że zmagania przy tenisowym stole zostaną powtórzone w przyszłym roku.
Jerzy Śniadecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu dekoruje zwyciężczynię w kategorii kobiet - Katarzyna Tomaszewska.

Żnin. Ping Ping Grand Prix 2014

Jesienne rozgrywki

Cykl czterech turniejów rozpoczął się jesienią tego roku. Dwadzieścia sześć osób raz w miesiącu (zawsze w niedzielne przedpołudnie) przychodziło na salę gimnastyczną Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Wandy Pieniężnej, gdzie czekały na nich stoły do gry w tenisa.

Rozgrywki, które zorganizował Miejski Ośrodek Sportu oraz Uczniowski Klub sportowy "Ekonom" zakończyły się w tym tygodniu. Nazwiska zwycięzców turnieju nie były zaskoczeniem.

Grali w trzech kategoriach

W kategorii mężczyzn powyżej 40 lat wygrał Mirosław Narbutowicz, który zdobył łącznie 75 punktów. Drugie miejsce na podium zajął Henryk Wawrzyniak z liczbą 69 punktów. Trzecią lokatę zdobył Grzegorz Budny, któremu udało się zdobyć 64 punkty.

Wyniki pozostałych uczestników tej kategorii: Mariusz Kolasiński (58 pkt), Stanisław Mikołajczak (54 punkty), Marcin Jańczak (46 pkt), Cezary Turostowski (45 pkt), Mirosław Najzer (43 pkt), Jarosław Sandecki (12 pkt) oraz Tomasz Kanarkowski (12 pkt).

Najlepszym tenisistą stołowym w 2014 roku, w kategorii mężczyzn do 40 lat okazał się Mateusz Wiese, który zdobył 75 pkt. Na drugim miejscu turniej ukończył Szymon Budny (64 pkt), a na trzecim - Krzysztof Gatka (54 pkt). W tej kategorii startowało jedenastu zawodników. Osiągnięcia tych, którzy znaleźli się poza podium wyglądają następująco: Kamil Budny (47 pkt), Łukasz Konieczny (46 pkt), Kacper Konieczny (45 pkt), Sławomir Kapuściński (42 pkt), Jan Kopczyński (27 pkt), Rafał Maciejewski (20 pkt), Szymon Zdrojewski (18 pkt), Armin Konieczny (16 pkt).

W turnieju wzięło udział pięć kobiet. Najwięcej, czyli 75 punktów, zdobyła Katarzyna Tomaszewska. Drugie miejsce z liczbą 69 punktów, zajęła Zofia Kanarkowska. Na najniższym stopniu podium turniej ukończyła Maria Walczak, która zdobyła 60 punktów. Czwarte miejsce zajęła Oliwia Walczak (52 pkt), a piąte Katarzyna Świątkowska (36 pkt).

Nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika odebrali:siedmioletnia Oliwia Walczak oraz 72 - letni Stanisław Mikołajczak.

Od stycznia zmagania ruszają od nowa

Organizatorzy chcą, aby w przyszłym roku, było osiem rozgrywek w ramach Ping Pong Grand Prix. Pierwszy turniej miałby rozpocząć się w niedzielę 11 stycznia. Z przerwą podczas letnich wakacji, rozgrywki mają trwać do grudnia 2015 roku.