Transfer Bydgoszcz wygrał mecz z Indykpolem AZS Olsztyn

(FIAŁ)
Transfer Bydgoszcz odniósł kolejną wygraną.
Transfer Bydgoszcz odniósł kolejną wygraną. Andrzej Muszyński
Drugi mecz - drugie zwycięstwo siatkarzy Transferu Bydgoszcz w rundzie rewanżowej PlusLigi. Bydgoszczanie pokonali dzisiaj we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:0.

Zapis relacji na żywo: Transfer Bydgoszcz - Indykpol AZS Olsztyn

Bydgoszczanie szybko objęli prowadzenie w pierwszym secie, a później kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. W drugiej partii, przeciwnik znacznie wyżej postawił poprzeczkę i na drugiej przerwie technicznej, to olsztynianie mieli dwa punkty przewagi (16:14). Zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak gospodarze.

Trzeci set długo przebiegał nie po myśli Transferu, który przegrywał 4:8, 9:11. Dobrą zmianę dali dzisiaj w bydgoskim zespole Marshall oraz przede wszystkim Gunia, sprawiający sporo problemów swoją zagrywką przyjmującym zespołu z Olsztyna. Na drugą przerwę techniczną, bydgoscy siatkarze schodzili mając trzy punkty przewagi. Po przerwie, swoje prowadzenie powiększyli i odnieśli zasłużone zwycięstwo.

To początek siatkarskiego maratonu w Łuczniczce. Już w najbliższą środę, w 1/8 finału Pucharu Polski, podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z AZS Częstochowa (18.00).

TRANSFER BYDGOSZCZ - INDYKPOL AZS OLSZTYN 3:0 (25:20, 25:22, 25:21)

TRANSFER (trener Vital Heynen): Woicki 1, Cupković 3, Jurkiewicz 5, Jarosz 13, Nally 5, Duff 4, Murek (libero) oraz Bonisławski (libero), Marshall 5, Wolański 1, Gunia 7, Waliński 4. Punkty. Atak: 36 (36 ataków/82 wystawy - 44% skuteczności), blok: 8, zagrywka: 4, po błędach rywala: 28, przyjęcie zagrywki: 40%, w tym 26% perfekcyjnego.

INDYKPOL AZS (trener Krzysztof Stelmach): Zatko, Ogurcak 12, Zniszczoł 4, Adamajtis 19, Bednorz 7, Zajder 5, Potera (libero) oraz Dobrowolski. Punkty. Atak: 39 (39 ataków/96 wystaw - 41% skuteczności), blok: 4, zagrywka: 4, po błędach rywala: 16, przyjęcie zagrywki: 49%, w tym 20% perfekcyjnego.

Sędziowali: Paweł Ignatowicz, Zbigniew Wolski.