Niesamowity mecz i kolejne zwycięstwo toruńskich siatkarek

Bloki torunianek okazały się decydujące w tym meczu.
Bloki torunianek okazały się decydujące w tym meczu. Lech Kamiński
Budowlane przegrywały w Gorlicach 0:2 w setach, w tie-breaku 12:14, a jednak wyrwały zwycięstwo. Już dziewiąte z rzędu w tym sezonie!

Ekstrim Gorlice - Budowlani Toruń 2:3 (25:22, 25:17, 20:25, 20:25, 14:16)

BUDOWLANI: Pleśnierowicz, Szczygioł, Krzywicka, Brzóska, Jaroszewski, Ryznar, Bąkowska (l) oraz Bryda, Lewandowska, Widera.
MVP: Sandra Szczygioł

Spotkały się dwie drużyny z doskonałymi seriami: torunianki są niepokonane na wyujeździe, miały na koncie osiem wygranych, z kolei beniaminek z Gorlic we własnej hali w tym sezonie stracił seta. Okazało się, że seria Budowlanych okazała się bardziej trwała.

Dwa pierwsze sety to formalność i gładkie wygrane Ekstrimu, który liczył nie tylko na pokonanie torunianek, ale zluzowanie ich na pozycji lidera I ligi. Nic z tego. Od trzeciego seta inicjatywę zaczęły przejmować Budowlane. Tie-break był niesłychanie dramatyczny. Budowlane prowadziły 12:10, a potem straciły cztery kolejne punkty. Wtedy w polu zagrywki pojawiła się Roksana Brzóska, a jej koleżanki doskonale zagrały w obronie. Po kontrach lider wygrywa cztery kolejne wymiany i cały mecz!

To pierwszy z czterech trudnych wyjazdów, jakie czekają Budowlanych. Już w sobotę wyprawa do Łodzi, a miejscowy ŁKS jest trzeci w tabeli z zaledwie punktem straty.