ZOOleszcz/Gwiazda Bydgoszcz sensacyjnie pokonała Morliny Ostróda!

(as)
Mihai Bobocicia i Zbigniew Leszczyński (tyłem) udzielali rad Leonardo Mutti i to zdało egzamin. Włoch pokonała Wona w 5 setach! Archiwum/Jarosław Pruss
Wspaniały, i jakże cenny, sukces bydgoskich tenisistów w 8. kolejce Superligi. Pokonali za 3 punkty zespół z czołówki, a Włosi ograli wielkiego mistrza z Honkongu - Wona!

ZOOleszcz/Gwiazda Bydgoszcz - Morliny Ostróda 3:1

Punkty - ZOOleszcz/Gwiazda: Bobocicia 2, Mutti 1; Morliny: Płatonow 1.

Wyniki gier: Bobocicia - Szarmach 3:1 (10, 11, -7, 1), Mutti - Won 3:2 (-9, -4, 6, 8, 13), Woś - Płatonow 1:3 (-7, -7, 6, -3), Bobocicia - Won 3:1 (9, -6, 11, 7).

Niepokonana w czterech ostatnich meczach drużyna z Ostródy zawitała do Bydgoszczy, aby pewnie zgarnąć trzy punkty. Mając w składzie 35. rakietę świata - Chun Ting Wona (bilans 12/2) i solidnego Pawła Płatonowa (7/2) mogła liczyć na sukces, tym bardziej, że Karol Szarmach (2/6) też zapowiadał zwycięstwo.

Na domiar złego w naszej ekipie kłopoty z kontuzją ma Mihai Bobocicia (9/4), nierówno gra drugi z Włochów Leonardo Mutti (5/5), a w ostatniej chwili do składu został włączony Alan Woś (2/4).
Tymczasem zmobilizowany team prowadzony przez Zbigniewa Leszczyńskiego dokonał cudu! Pokonał Morliny 3:1 czyli za 3 punkty i bardzo zbliżył się do upragnionej "szóstki", która zagra w play off. Co prawda teraz wyjazdowy mecz z Bogorią, a za plecami czai się Energa-Manekin, ale torunianie mają mecz więcej, a ZOOleszcz/Gwiazda wyjazd do Jarosławia i u siebie Polonię, więc szanse są spore.

Kluczem do sukcesu okazała się postawa Włochów, głównie Mutti, który z Wonem przegrywał już 0:2 w setach, ale doprowadził do 5., którego wygrał 15:13. "Bobo" pewnie pokonał Szarmacha, Woś po zaciętej walce uległ Płatonowowi, a w 4. grze Bobocicia pozwolił Wonowi wygrać tylko seta, prezentując większe opanowanie. Brawo!

Inne wyniki: Pogoń - Bogoria 0:3, Energa-Manekin - AZS3:1, Olimpia-Unia - Dekorglass 3:0.

1. Bogoria Grodzisk 10 25 26-7
2. Olimpia-Unia Grudziądz 8 22 23-5
3. Morliny Ostróda 9 19 22-13
4. Kolping Jarosław 8 16 19-13
5. Dekorglass Działdowo 9 16 20-15
6. Zooleszcz Gwiazda 8 14 19-15
7. Energa-Manekin Toruń 9 13 18-18
8. Polonia Bytom 7 9 9-15