Olimpia/Unia Grudziądz rozbiła Dekorglass 3:0! Jest liderem Superligi, a rozegrała o 1 mecz mniej

(marz)
Wang Yang (Olimpia/Unia Grudziądz) miał najwięcej pracy w meczu z Dekorglassem. W 5 setach pokonał Jiriego Vrablika Maryla Rzeszut
Bardzo szybko uwinęli się, rozegrani w Lidze Mistrzów, zawodnicy Olimpii/Unii Grudziądz, z Dekorglassem Działdowo. W swojej hali grudziądzanie nie mieli problemów z wygraniem meczu za 3 punkty

OLIMPIA/UNIA GRUDZIĄDZ - DEKORGLASS DZIAŁDOWO 3:0

OLIMPIA/UNIA: Yoshida, Wang, Such

WYNIKI: Kaii Yoshida - Patryk Chojnowski 3:0 (6,4,11), Wang Yang - Jiri Vrablik 3:2 (9,8,-6,-8,5), Bartosz Such - Xu Wenliang 3:0 (8,4,7).

Lider gospodarzy, Kaii Yoshida (31. w rankingu światowym), po spotkaniach Ligi Mistrzów pozostał jeszcze na trudny mecz polskiej Superligi i pomógł go szybko rozstrzygnąć. Yoshida w 3 setach pokonał byłego lidera Olimpii/Unii, Patryka Chojnowskiego, który tylko w 3. secie stawił opór Yoshidzie, ale ostatecznie skapitulowal.

Większy opór stawił Wangowi Yangowi Czech Jiri Vrablik, ale i on został pokonany.
Trzeci punkt dla drużyny pozostało zdobyć kapitanowi Olimpii/Unii. Bartosz Such nie miał problemu z wygraniem 3:0 z Azjatą, Xu Wenliangiem i grudziądzanie cieszyli się z pokonania Dekorglassu, za trzy punkty.

Mecz zapowiadał się na ciężki. Łatwy wcale nie był, ale zawodnicy Olimpii/Unii, grający na wysokich obrotach w Lidze Mistrzów, potrasfili go rozstrzygnąć szybko, by odpocząc po istnym maratonie meczów: od 18 listopada rozegrali ich aż pięć.

Olimpia/Unia Grudziądz liderem Superligi

Mimo, iż grudziądzanie rozegrałli 8 meczów, a wielu rywali po 9, to i tak Olimpia/Unia awansowała na 1. miejsce we Wschodzący Białystok Superlidze. Ma na koncie 22 pkt, tak jak Dartom Bogoria, która rozgerała 9 spotkań ligowych.
Na 3. miejscu są Morliny Ostróda (19 pkt) a na 4. Dekorglass Działdowo (16 pkt).
5. PKS Kolping Frac Jarosław (16 pkt), 6. Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz (14 pkt).